Dlaczego świat pokochał domy szkieletowe?

Domy szkieletowe to konstrukcje, które zyskują popularność w coraz większej ilości krajów. Konstrukcja szkieletowa początkowo była spotykana głównie w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych oraz w Skandynawii, jednak szybko zyskała znacznie większe grono zwolenników dzięki szerokiej gamie zalet. W ciągu ostatnich lat coraz więcej domów szkieletowych zaczyna pojawiać się także w Polsce. Na czym polega fenomen domów szkieletowych? Jakie są ich cechy charakterystyczne?

Lepsza alternatywa dla domów murowanych

Dla większości osób dom murowany kojarzy się z niezawodną trwałością i solidnym wykonaniem. Domy z drewnianą konstrukcją postrzegane są jako nietrwałe i podatne na zniszczenia zupełnie niesłusznie. 

Domy szkieletowe posiadają doskonale dopracowaną konstrukcję, która sprawia, że dom jest bardzo trwały oraz odporny na działanie wszelkich niesprzyjających czynników zewnętrznych. Konstrukcje są dokładnie zabezpieczane i impregnowane, aby zabezpieczyć je przed niemile widzianymi szkodnikami czy niekontrolowanym zapłonem ognia.

Niepodważalną zaletą, która często ma decydujący wpływ na wybór domu szkieletowego, jest znacznie krótszy czas budowy. Może być budowany o każdej porze roku i zajmuje to około 2-3 miesiące. Z kolei domy murowane mogą być budowane tylko od końca wiosny do początku jesieni, co wydłuża czas powstawania do nawet 2 lat. Dzięki krótkim czasie budowania, a także potrzebnej znacznie mniejszej ilości materiałów, dom szkieletowy jest znacznie tańszy do wykonania. Więcej faktów na temat nowoczesnego budownictwa szkieletowego przeczytasz na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl.

Ukłon w stronę ekologii

Domy szkieletowe są uznawane za jedne z najbardziej ekologicznych. Drewno, które jest podstawą tego typu domów, jest materiałem naturalnym oraz surowcem odnawialnym. Proces produkcji pojedynczych części konstrukcji nie wpływa szkodliwie na środowisko. 

Domy szkieletowe są najczęściej budowane z wykorzystaniem standardów energooszczędnych. Wykorzystanie takiej konstrukcji w budowie domu na duży wpływ na panującą w pomieszczeniach temperaturę. Pokoje szybko się ochładzają, co jest przydatne podczas letnich upałów, oraz łatwo nagrzewają i nie wymagają stale włączonego ogrzewania. Ciekawostką jest, że w tego typu domach ogrzewa się wyłącznie powietrze, co wystarcza do bezproblemowej regulacji temperatury.  

Dlaczego świat pokochał domy szkieletowe?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here