Kompresor bezolejowy medyczny – jak wybrać?

Podczas użytkowania sprężarek w sektorze medycznym nie ma miejsca absolutnie na żadne kompromisy. Z tego powodu należy wybierać wyłącznie urządzenia odznaczające się najwyższą jakością. O czym warto pamiętać i na jakie parametry szczególnie zwrócić uwagę w trakcie wyboru takiego kompresora?

Sprężone powietrze w medycynie – zastosowanie

Sprężone powietrze ma bardzo duże znaczenie w medycynie. Gaz ten jest bowiem podstawowym medium zasilającym napędy znajdujące się w urządzeniach medycznych. Oprócz tego służy również do dostarczenia pacjentom tlenu i innych niezbędnych gazów. Nie trudno więc się domyśleć, jak kluczowy będzie wybór wysokiej jakości sprężarki, która cechować będzie się pełną niezawodnością. W medycynie bardzo ważną rolę odgrywa rzecz jasna czas działania. Niejednokrotnie zdarza się, że czyste powietrze musi być dostarczone pacjentom absolutnie niezwłocznie, zatem nie może być tu mowy o żadnych przestojach w działaniu kompresorów.

Takie powietrze medyczne stosowane jest w leczeniu szerokiego spektrum schorzeń, w tym tych związanych z chroniczną chorobą płuc i krążenia. Oczywiście oprócz tego stosuje się je również między innymi do respiracji i leczenia skutków niedotlenienia serca. Jego użycie możemy zaobserwować także w dziecięcych inkubatorach, gdzie pomagają w utrzymaniu przy życiu noworodków.

Właściwa sprężarka medyczna – dlaczego to tak ważne?

Sprężarki medyczne stanowią jeden z najważniejszych czynników nowoczesnej medycyny. Aby jednak wybrać tą właściwą, warto kierować się dwoma podstawowymi założeniami. Pierwszym jest dokonanie wyboru pomiędzy odmianą olejową a bezolejową, natomiast drugie kryterium to odpowiednie zdiagnozowanie występujących potrzeb. Określenie kwestii związanej z określeniem stawianych przed urządzeniem wymagań pozwoli bowiem znacznie łatwiej dobrać to odpowiednie. Jeśli chodzi o rodzaj sprężarki, to w zastosowaniach medycznych szczególnie dobrze sprawdzają się odmiany bezolejowe.

Z czego to wynika i dlaczego bezolejowe powietrze jest tak ważne? Otóż wszystko dlatego, że w zastosowaniach leczniczych wymaga się najwyższej czystości dostarczanego pacjentom powietrza. Z wiadomych względów nie mogą się w nim więc znaleźć żadne cząsteczki oleju i innych substancji. Odpowiedzią na te potrzeby mogą być innowacyjne i nieinwazyjne wibracje w sprężarce. Bardzo dobrą opcją, na którą warto postawić jest też modułowa redundacja.

Dzięki niej sprężone powietrze zawsze będzie dla potrzebujących pacjentów dostępne. Warto dodać, że użytkowanie sprężarek bezolejowych w medycynie ma też swoje uzasadnienie ekonomiczne. Dzięki ich charakterystyce bowiem odpada w nich konieczność stosowania systemu filtracji i uzdatniania powietrza. Na koniec należy też wspomnieć o rzeczy oczywistej, czyli wyborze wyłącznie urządzenia najwyższej klasy. Ponieważ mają one do spełnienia niezwykle ważną funkcję, to zarówno mnogość funkcji, jak i niezawodność są tu koniecznością. Pamiętajmy, że w przypadku wątpliwości odnośnie doboru danego sprzętu, zawsze możemy skorzystać z doradztwa technicznego, które świadczy każdy renomowany producent sprężarek dla medycyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj