Łóżka z zagłówkami lub bez

Zagłówek przy łóżku jest dla naszej szyi czymś w rodzaju asekuracji. Pełni rolę łagodnego oparcia, aby było nam przyjemniej w stanie spoczynku np. w chwilach, gdy czytamy książki lub oglądamy telewizję. Nie każdemu jednak odpowiada taka forma uzupełnienia łóżek przeznaczonych do codziennego użytku. Dlaczego?

Najbardziej na zagłówki narzeka się w przypadkach, gdy okazują się one zbyt twarde. Profesjonalnie wykonany zagłówek powinien być formą umiejscowioną pomiędzy twardością a miękkością, tak, aby szyja nie odczuwała bólu, ale także by nie zapadała się w zbyt miękką powierzchnię. Za miękkie zagłówki przynoszą nam więcej szkody, niż pożytku. Stosowanie takich rozwiązań powoli zaczyna niekorzystnie działać nie tylko na nasze kręgi szyjne, ale także na pozostałe części kręgosłupa. Jakie zatem wybrać łóżko, aby nawet po wielu latach funkcjonowania cieszyć się praktycznymi rozwiązaniami w nim zastosowanymi? Czy zagłówek koniecznie musi być obecny przy nowym łóżku, czy można go zastąpić czymś innym. Gdzie sprawdzi się łóżko bez zagłówka?

Kształty zagłówków we współczesnych łóżkach

Mogą być przeróżne, często zaskakujące w wyrazie i ogólnym wyglądzie. Najczęściej zagłówki pełnią rolę małych poduszek. Właśnie rozmiar w tym momencie może stać się przyczyną różnych dylematów technicznych. Mężczyźni z reguły nie przepadają za zbyt małymi i wąskimi zagłówkami. Dla nich zagłówek na ulubionym tapczanie powinien być na tyle spory, aby można było swobodnie widzieć na leżąco to, co wyświetla się na ekranie domowego telewizora. Łóżko bez zagłówka sprawdzić się może w każdej domowej sypialni, jeśli za bardzo nie lubimy korzystać z poduszek dołączonych do kompletu pościeli. Zagłówki i poduszki obfite w pierze są szczególnie uciążliwe w stosowaniu podczas miesięcy letnich, gdy wieczory i noce bywają parne i gorące. Nikt nie lubi nad ranem budzić się ze spoconą twarzą zatopioną w wypełnionej puchem poduszce czy zagłówku. Takie rozwiązania są dobre na zimne miesiące. Latem sprawdzi się mała, niepozorna poduszka, a coraz częściej zupełny jej brak.

Materace modelujące kręgosłup zamiast zagłówka

Są sprawdzonym pomysłem dla tych, którzy z zagłówków w łóżku korzystać nie zamierzają i chcą, by całość płaszczyzny, na której się odpoczywa, mogła przyczynić się do rekonwalescencji całego kręgosłupa. Stosując takie materace, o określonej fakturze wierzchniej, pozwalamy na to, aby jego powłoka lecznicza dostosowywała się do kształtu naszej szyi i kręgosłupa. W takich warunkach śpi się po prostu znakomicie. Zagłówki w łóżkach dla dzieci to też oddzielny temat. Jeśli zauważacie, że Wasze dziecko źle reaguje na zastosowanie zagłówka w swoim łóżeczku, zrezygnujcie z tego rozwiązania, zastępując zagłówek mniejszą poduszeczką. Kręgosłup i szyja dziecka są strefami na wskroś delikatnymi i nie można pod nie podkładać byle czego. W pierwszych miesiącach życia dziecka układ kostny i kręgosłup dopiero zaczyna się rozwijać. Coraz częściej zauważamy, że zagłówki przy fabrycznie projektowanych łóżkach pojawiają się znacznie rzadziej, niż kiedyś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj