Odzież uliczna sposobem wyrażenia siebie

Odzież uliczna została opracowana w oparciu o elementy hip-hopowe i współczesnej mody. Odzież uliczna opiera się na wygodnych, luźnych elementach, typu spodnie, bluzy z kapturami, koszulki.

Odzież streetwearowa jest bardzo trudna do zdefiniowania, nawet przez tych, którzy ją noszą. Dlaczego? Ponieważ, jak sugeruje jego nazwa, streetwear jest w dużej mierze oddolnym ruchem mody, na który wpływ ma to, co dzieje się obecnie „na ulicach”, a zatem stale się rozwija. Można jednak wyodrębnić kilka ogólnych zasad streetwearu. Przede wszystkim koncentruje się na swobodnych, wygodnych elementach, takich jak luźne spodnie, koszulki, czapki z daszkiem i bluzy z kapturem. Wpływają na nią także style hip-hopowe i skateboardingowe, a także nostalgia za latami 80. i często cechują się odważnymi kolorami, grafikami i projektami retro oraz logo.

Wielu entuzjastów odzieży streetwearowej twierdzi, że ruch pojawił się pod koniec XX wieku jako reakcja na masowo produkowaną odzież. Mimo że inspiracja czerpała z istniejącej mody hip-hopowej i skateboardingowej ruch odzieży wczesnego streetwearu zaoferował uczestnikom możliwość wyrażenia swojej indywidualności poprzez dodanie lekkich, dziwacznych lub awangardowych elementów do stylów, które ją poprzedzały. Tworząc swój własny wygląd, zwolennicy streetwearu uznali, że stworzyli alternatywę dla mody masowej. Oczywiście w tamtym czasie takie produkty nie były uważane za luksusowe i nawet nie wydawały się dochodową inwestycją żadnej marki. Dlatego młodzi ludzie zaczęli tworzyć swój własny styl, tworząc różne kombinacje produktów sportowych, które kupili. Czasami nawet produkowali same produkty.

Forma odzieży ulicznej to design, który łączy styl wysoki i niski, formalny i dynamiczny w jednym. Ich producenci podkreślają, że są przyjemne i uniwersalne. Bez problemu można je założyć zarówno na siłownię, jaki do galerii handlowej, a nawet pracy. Odzież uliczna z pozoru postrzegana jako tanie produkty zmieniła się w drogi styl, nie podkreślają już po prostu przydatności ubrania. Nawet najlepsze marki odzieżowe tworzą kolekcje streetwear’owe, stosując luksusowe tekstury, aby stworzyć ich projekt odzieży ulicznej jeszcze bardziej wyjątkowy. Tekstury takie jak jedwabna organza, prany błyszczący jedwab, skóra bydlęca, neopren i krepa zostały wykorzystane do stworzenia „ekstrawaganckiej odzieży ulicznej”.

Zazwyczaj moda streetwearowa jest postrzegana jako ruch ludzi, którzy nie mają ścisłych zasad i zawsze się zmieniają. Jednak to niekoniecznie przekłada się na niedrogie ubrania. Jednym z podstawowych elementów odzieży streetwearowej jest edycja limitowana lub kolekcjonerska, na przykład trampki z małych partii dużych producentów odzieży sportowej. Kupowanie i noszenie takich trudnych do zdobycia kawałków pomaga entuzjastom odzieży streatwearowej pokazywać indywidualność i unikać wyglądania jak członek mas.

Chcesz wyrazić siebie? Odwiedź internetowy sklep Extreme Hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj