Gry online dla dzieci – wady i zalety

Gry online dla dzieci - wady i zalety

Ze statystyk wynika, że z roku na rok zwiększa się liczba dzieci grających w gry online. Są takie, które robią to pod okiem rodziców i mają na nie wyznaczony a czas i takie, które robią to zbyt często a rodzice nie zwracają na to uwagi. Warto się zastanowić jakie wady i zalety mają takie gry.

Zacznijmy od wad:

1. Wiele gier jest wypełnionych scenami przemocy, które źle wpływają na nasze dzieci, ponieważ one zafascynowane tym co się tam dzieje zaczynają robić to samo w rzeczywistości.

2. Gry są również pełne wulgaryzmów, nieświadome tego dziecko myśli, że to normalne i zaczyna używać takiego języka na co dzień.

3. Jeśli nasze dzieci grają zbyt długo i zbyt często, możemy mówić o uzależnieniu, które ma źle oddziaływanie na psychikę malca. Ciężko uzależnionego gracza wyleczyć.

4. Nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie ekranu. Kompanem dziecka może być dorosły, który w łatwy sposób może od naszego dziecka wyłudzić wrażliwe dane.

5. Spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem może też uszkodzić dzieciom wzrok, dlatego tak ważne jest to, by kontrolować czas naszym pociechom.

Pomimo wielu wad, gry mają również zalety takie jak: 

1. Gry rozwijają w naszych dzieciach umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji co jest ważne w dalszym okresie życia.

2. Istotną zaletą jest również umiejętność radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach, którą dziecko nabywa również poprzez gry komputerowe.

3. Gry edukacyjne są fajną motywacją do nauki, ponieważ łączą ją z zabawą, dzięki czemu nasze maluchy nie traktują już nauki tylko jak coś nieprzyjemnego.

Gry mogą być czymś dobrym dla dzieci, ale ważna jest tutaj kontrola rodzica. Miejmy na to oko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj