Stojak na butelki dla konesera trunków. Jaki stojak na wino kupić?

Kolekcjonowanie wina, oczywiście poza butelkami z alkoholem wymaga też posiadania kilku innych akcesoriów, takich jak na przykład profesjonalny zestaw do otwierania trunków czy stojak, na którym można prezentować swoje zbiory. Wiele osób zastanawia się, jaki stojak na wino kupić?

Stojak na butelki z drewna

Drewniane stojaki to jedne z najpopularniejszych rodzajów stojaków – obok tych produkowanych z metalu, które można spotkać w wielu domach zarówno amatorów win, jak i prawdziwych koneserów. Drewno to materiał, który ma swoje wady i zalety, dlatego rozważając zakup gadżetu wykonanego z tego surowca, warto sięgać po naprawdę twarde rodzaje drewna (mahoń, buk), które sprawią, że stojak bez problemu zniesie obciążenie nawet kilkunastoma butelkami wina.

Stojak na wino ze stali nierdzewnej

Świetnym rozwiązaniem jest zakup stalowego stojaka, który jest niezwykle wytrzymały, stabilny i elegancki. Ze względu na wyjątkową trwałość materiału, utrzyma nawet wiele kilogramów obciążenia. Stal jest plastycznym surowcem, dzięki czemu w sklepach możemy znaleźć stojaki o oryginalnych kształtach i fantazyjnych konstrukcjach, które poza funkcją praktyczną same w sobie stanowią interesującą ozdobę. Dobrze prezentują się zarówno w tradycyjnych, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Na rynku dostępne są modele utrzymane w klasycznym stylu oraz bardzo designerskie, odpowiadające gustom minimalistów.

Stojak na butelki ze szkła

Szklane stojaki na wino są piękne i nowoczesne (ze względu na transparentność fantastycznie eksponują butelki), ale i też dosyć delikatne. Umieszczone w kuchni, mogą zostać strącone i bezpowrotnie się zniszczyć, dlatego jeśli zależy nam na trwałym stojaku – nie będzie to dobry wybór.

Stojak na wino z tworzyw sztucznych

Plastikowe stojaki na butelki są łatwe do utrzymania w czystości i dosyć odporne na otarcia oraz zarysowania, mogą być przezroczyste lub kolorowe, często posiadają geometryczną formę i dobrze wkomponowują się w nowoczesny wystrój wnętrz.

Stojak montowany do ściany czy wolnostojący?

W sklepach możemy spotkać zarówno stojaki ścienne, jak i mobilne (do postawienia w dowolnym miejscu). Jeśli nie dysponujemy wolną przestrzenią, lepszym wyborem będzie stojak do zamontowania na ścianie. Jeżeli jednak mamy miejsce w salonie lub kuchni, lepiej zdecydować się na zakup stojaka wolnostojącego, gdyż w każdej chwili możemy bez problemu zmienić jego lokalizację.

Pojemność stojaka na wino

Na rynku dostępne są zarówno stojaki eksponujące tylko jedną butelkę wina (idealne na prezent), jak i takie, mieszczące nawet kilkadziesiąt sztuk trunku (zwykle produkowane na zamówienie). Stojak powinien być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, dlatego warto dobrze przemyśleć to, ile butelek chcemy na nim zaprezentować.

Gdzie postawić stojak na wino?

W jakim miejscu najlepiej postawić stojak z naszą kolekcją win? Jeśli często używamy wina również do gotowania i mamy dużą kuchnię, gdzie można wygospodarować odpowiednią przestrzeń na nasze zbiory – powinniśmy postawić stojak z alkoholami właśnie tam. Jednak zdecydowana większość miłośników tego szlachetnego trunku woli prezentować swoją winną kolekcję w najbardziej reprezentacyjnym punkcie domu, czyli salonie, gdzie zapraszani są też goście.

Jeśli chcecie zapewnić swoim butelkom wina odpowiednią ekspozycję, zapraszamy do zapoznania z ofertą produktową sklepu internetowego Alaser, gdzie oferowane są stylowe, funkcjonalne i trwałe stojaki ze stali nierdzewnej, które przetrwają w niezmienionym stanie długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj