Asymetria biustu – jak zniwelować różnicę?

Biust jest atrybutem kobiecości. Kobiety niewątpliwie dużą wagę przywiązują do niego. Warto tutaj zwrócić uwagę, że niestety bardzo często jest też przyczyną bardzo dużych kompleksów. Niektóre panie żałują, że ich rozmiar jest zbyt mały, z kolei inne mają kompleks za dużych piersi. Ponadto często nie podoba się kształt. Niestety to, co wywołuje u kobiet największe kompleksy, a jednocześnie jest powodem strachu to asymetria biustu. Dlatego w dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jak można zniwelować różnicę. Najważniejszy jest tutaj dobór odpowiedniego biustonosza.

Bo dobór biustonosza ma największe znaczenie

Warto wiedzieć, że asymetria piersi jest normalnym zjawiskiem. Oczywiście dla pewności warto wykonać usg, czy mammografię. Choć tak naprawdę niemal każda kobieta zmaga się z nierównymi piersiami. W większości przypadków różnica jest niemal niewidoczna. Wtedy owy problem nie istnieje. Jednak gdy różnica wynosi powyżej jednego rozmiaru to panie wpadają w niemałe kompleksy. A czasami wystarczy tak niewiele by pozbyć się widocznej asymetrii piersi. Otóż tutaj rozwiązaniem może być dobór odpowiedniego biustonosza. Na samym początku trzeba wiedzieć, że ogólnie zasada mówi, aby biustonosz dobrać do większej piersi, gdyż w innym przypadku większa pierś będzie uciskana, co powoduje bóle kręgosłupa. Taką asymetrię można zniwelować również poprzez półusztywniany biustonosz, który świetnie modeluje piersi, tym bardziej, jeżeli zdecydujemy się na taki z dodatkiem koronki, czy też sztywnego haftu. Oferta biustonoszy w sklepach jest tak duża, że bez problemu niemal każda kobieta znajdzie odpowiedni model stanika.

A gdy zwykły stanik nie pomoże sięgnij po biustonosz do zadań specjalnych

Czasami różnica w wielkości piersi jest nadal widoczna i żaden półusztywniany stanik nie pomoże. W takiej sytuacji można spróbować biustonoszy o kroju półotwartym typu bardotka, czy balkonetka. W takiej sytuacji rozmiar dobieramy do mniejszej piersi. To właśnie to odstępstwo od normy. Gdy i to nie przynosi odpowiedniego skutku warto sięgnąć po biustonosz do zadań specjalnych, który kochają kobiety na całym świecie, czyli push up. Posiada on wyjmowane wkładki. Tutaj usuwamy wkładkę z części biustonosza, gdzie pierś jest większa. Dostępne są też biustonosze, które posiadają specjalne kieszonki, w którym można umieścić wkładki do korygowania piersi. Nawet, gdy push up ma wszyte wkładki to wystarczy usunąć wkładkę spod większej piersi i gotowe.

A może wkładki żelowe

Dobrym wyborem jest też zakup wkładek żelowych. Dostępne są one w sklepach oferujących braffiting. Można też je zakupić w sklepie medycznym oferujących produkty dla amazonek. Można zdecydować się na modele, które umieszcza się w kieszonce stanika, bądź też takie, które są samoprzylepne, dzięki temu świetnie trzymają się piersi. Dobre wkładki nie namakają. Dzięki temu, że są miękkie, zapewniają też najwyższy poziom wygody i są absolutnie niewidoczne. Można też zdecydować się na wkładki silikonowe, które przypominają ludzkie ciało. Można je umieścić w staniku, a nie tylko w kieszonce i nadal mogą pozostać niezauważalne.

A ostatecznie pozostaje…

Czasami asymetria może być naprawdę spora, co powoduje nie tylko kompleksy, ale również depresję. Kobiety z tego powodu często czują się nieatrakcyjne. W takiej sytuacji najlepiej udać się do lekarza medycyny estetycznej, który może zaproponować wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Taki zabieg jest bezpieczny i nie wywołuje alergii, gdyż ten kwas występuje naturalnie w naszym ciele. Oczywiście trzeba pamiętać, że tego typu zabiegi trzeba regularnie powtarzać. Czasami równie dobrą opcją wydaje się być zabieg chirurgiczny, ale tutaj warto porozmawiać w chirurgiem plastykiem. Umieszczenie w jeden piersi silikonu może rzeczywiście zniwelować problem oczywiście druga pierś musi też być skorygowana, aby prezentowały się one tak samo. Niestety operacja plastyczna niesie za sobą ryzyko, a ponadto jest bardzo droga.

Problem asymetrycznych piersi dotyczy wielu kobiet. Warto więc skorzystać z naszych rad, które mogą być bardzo pomocne. Naszym zdaniem chirurgia plastyczna jest ostatecznością i czasami wystarczy tylko dobór odpowiedniego stanika, tym bardziej, że oferta biustonoszy jest bardzo duża. Zawsze można też dodatkowo umieścić w nich wkładkę żelową lub silikonową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj