Współczesna endodoncja w praktyce

Czym jest endodoncja? To leczenie kanałowe zębów. Podczas zabiegu następuje głębokie oczyszczenie kanałów zęba, a następnie dokładnie ich wypełnienie, z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi stomatologicznych. Jest to niesamowicie ważny zabieg stomatologiczny, jednocześnie nielubiany przez pacjentów… fakt, nigdy nie należał do najprzyjemniejszych. Ale ale! Obecne najnowocześniejsze metody zmniejszają lub też całkowicie redukują ból i nieprzyjemnie uczucie towarzyszące leczeniu kanałowemu. Sprawdźmy w jaki sposób i gdzie możemy się udać, aby z nich skorzystać. Koniec ze stereotypami i strachem!

Endodoncja – nowoczesne metody

W klinice Medykus stawiamy na pacjenta. Oznacza to, że do wszystkich zabiegów podchodzimy kompleksowo – chcemy nie tylko, żeby nasze zabiegi były skuteczne i profesjonalne, ale skupiamy się także na komforcie pacjenta. Staramy się, aby wizyta nie była odwlekaną nieprzyjemnością. Tak dzieje się również w przypadku leczenia endodontycznego. Jak to możliwe? Pierwszy etap to skuteczne i bezpieczne znieczulenie. Stosujemy nowoczesne komputerowe systemem SleeperOne. Drugi – to zastosowanie odpowiedniej metody. Korzystamy z najnowocześniejszych metod, z wykorzystaniem endometrów oraz leczenia kanałowego pod mikroskopem. Leczenie odbywa się z wykorzystaniem narzędzi kanałowych ręcznych, maszynowych i ultradźwiękowych.

Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?

Endodoncję stosujemy w przypadku, gdy konieczne jest głębokie oczyszczenie kanałów zęba, zatem gdy mamy do czynienia z zapeleniem miazgi zęba, głębokimi ubytkami próchniczymi, martwicą, zgorzelą, lub złamaniem czy zwichnięciem zęba. Leczenie kanałowe to często ostatni ratunek dla zęba. Dzięki głębokiemu oczyszczeniu kanałów jesteśmy w stanie sprawić, że będzie nam służyć jeszcze przez lata J

Mikroskopowe leczenie kanałowe

Najlepsza obecnie stosowania metoda to wykorzystanie mikroskopu. Dzięki temu jesteśmy w sanie precyzyjnie ocenić ilość i stan kanałów, ilość oraz wielkość ubytków. Oznacza to, że zabieg endodontyczny będzie w 100% skuteczny, ponieważ jeszcze przed nim dokładnie będziemy wiedzieć, jak wyleczyć kanały, gdzie występują największe ubytki i w jaki sposób do nich dotrzeć. Metoda ta bezproblemowo i w krótkim czasie pozwala na wykonanie zabiegu nawet przy nietypowej anatomii zęba. Sprawdź ofertę leczenia na www.medykus.eu – bo zdrowe zęby to piękny uśmiech!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj