W jaki sposób można przyśpieszyć prasowanie?

Prasowanie to rutynowa czynność, której nie lubi chyba nikt. Jesteśmy jednak na nią skazani – w końcu nie zamierzamy nosić pomiętych ubrań. Wbrew pozorom, możemy przyśpieszyć prasowanie kilkukrotnie, jeśli tylko zastosujemy się do kilku prostych rad – sprawdź, jakich!

Nie używaj spryskiwacza do wszystkiego!

Żelazka z funkcją spryskiwacza przydają się niezwykle często w usuwaniu uporczywych odgnieceń na odzieży. Jeśli jednak spryskamy wodą bardzo delikatną tkaninę, uzyskamy skutek odwrotny do zamierzonego. Cienkie tkaniny najlepiej przejechać kilkukrotnie żelazkiem: spryskiwanie ich wodą może jedynie utwardzić zagniecenia.

Zwilżanie wodą sprawdza się z kolei świetnie przy prasowaniu ubrań z grubych materiałów, spodni materiałowych i jeansowych czy pościeli.

Zaopatrz się w odpowiednią deskę do prasowania

Nie ma chyba nic gorszego, niż zbyt mała deska do prasowania. Im więcej ruchów przekładania ubrania na desce wykonujemy, tym więcej czasu tracimy – a przecież właśnie o oszczędność czasu nam chodzi.

Powinniśmy wybrać dużą deskę z podstawką lub uchwytem na żelazko, które ułatwią nam pracę i zapewnią bezpieczeństwo. Deska powinna być wykonana z gładkiego materiału, który nie odkształca się pod wpływem ciepła. Niektóre materiały sprawiają, że ciepło żelazka jest odbijane także od strony blatu, dzięki czemu prasujemy obydwie strony jednocześnie, przyśpieszając cały proces. Deski tego typu można znaleźć na https://www.leifheitsklep.pl/.

Regularnie odkamieniaj żelazko

Woda ma ogromny wpływ na to, jak zachowuje się nasze żelazko. Jeśli jest pełna kamienia, osiądzie on nie tylko w naszym czajniku czy w garnkach, ale także – na powierzchni żelazka. Zakamienione żelazko prasuje gorzej i może przyczyniać się do powstawania plam. Należy regularnie odkamieniać je domowym sposobem, na przykład przy użyciu octu. Powinniśmy też wlewać do żelazek przegotowaną wodę. Najlepiej jednak zaopatrzyć się w specjalny filtr do kranu, dzięki któremu dodatkowo zaoszczędzimy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj