Klapki basenowe – czy warto je sobie sprawić?

Pływanie – to zajęcie, które możesz lubić z bardzo wielu powodów. Pozwala ci się naprawdę odprężyć – tak dosłownie i w przenośni. Podczas odpoczynku w wodzie możesz rozluźnić niektóre mięśnie, boleśnie napięte podczas dnia w pracy i wśród obowiązków. Rekreacja w wodzie to ulga dla twojego kręgosłupa, który jest co dnia skazany na siedzącą pozycję znacznie częściej, niż by sobie tego życzył. A jednocześnie, pływając odpoczywasz także psychicznie – bo gdy ważne jest tylko pokonywanie fal, inne zmartwienia nagle stają się odległe, a przynajmniej mogą poczekać na twoją uwagę. Kiedy idziesz na basen, wybierasz się tam po różne zdrowotne korzyści – na pewno nie zamierzasz znaleźć tam żadnej przykrej przypadłości. A niestety jest taka możliwość.

Dlaczego warto mieć klapki basenowe?

Co strasznego może się na ciebie czaić wokół basenu? Woda jest tam żywiołem dominującym – znajduje się nie tylko w samym basenie, ale i wokół niego. Na mokrych posadzkach mogą rozwijać się potencjalnie niebezpieczne mikroby. Jeśli pokonasz drogę do basenu czy pod prysznic bez odpowiedniego obuwia, możesz w pewnym momencie odkryć u siebie objawy grzybicy stóp. Żeby uniknąć takiej niemiłej niespodzianki, warto zainwestować w dobre klapki basenowe. Słowo inwestycja jest tu użyte nieco na wyrost, bo obuwie które przyda ci się na basenie, nie jest zbyt drogie – a to już kolejny argument, by zdobyć klapki i dzięki nim nie sprowadzić na siebie zdrowotnego problemu.

Klapki basenowe to niezbyt skomplikowany typ obuwia – a jednak ich różnorodność może zaskakiwać i sprawić, że spędzisz nieco czasu na wybieraniu modelu dla siebie. W kwestii estetyki zdasz się oczywiście na swój gust, ale warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, tworzywo klapek nie może ślizgać się na mokrych powierzchniach – żeby klapki w pełni spełniły swoją rolę, musisz czuć pewnie i stabilnie, stawiając każdy krok. To wiąże się z kolejną ważną kwestią – klapki muszą mieć odpowiedni rozmiar, nie mogą być ani za ciasne ani za duże, bo wtedy znów ryzykujesz upadek. Zwróć też uwagę na to, czy są lekkie – nie potrzebujesz przecież dodatkowego treningu po zakończeniu rekreacji w basenie. Poza tym, z lekkimi klapkami twój basenowy ekwipunek nie będzie przesadnie ciężki, będziesz wybierać się na basen z większą przyjemnością.

Czasem o klapkach basenowych nie musi przypominać ci twój rozsądek – bo wyręczy go w tym regulamin danej pływalni. Na niektóre obiekty zwyczajnie nie można wejść, nie mając przy sobie odpowiedniego wyposażenia, w tym obuwia basenowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj