Problem opadających powiek? Blefaroplastyka – jeden zabieg, trwały efekt!

Opadające powieki to często – niestety – skutek starzenia się naszych organizmów. Cóż, nie zawsze czas jest dla nas łaskawy. Obniża się m.in. poziom kolagenu w naszej skórze, a siła mięśni unoszących owe powieki słabnie. Efekty tego są nie tylko nieestetyczne, ale nieraz także niekorzystne pod względem medycznym. Doskonale radzą sobie z tym specjaliści z Centrum DER-MED w Katowicach – czym jest blefaroplastyka i jak może Ci pomóc?

Któż z nas nie chciałby w swoim lustrze widzieć odbicia, od którego wręcz bije energia i młodzieńczość? Problem z opadającymi powiekami powoduje, niestety, coś zupełnie przeciwnego. Nadmiar skóry, który pojawia się przede wszystkim na górnej powiece, dodaje nam lat, a my nieustannie wyglądamy na bardzo zmęczone życiem osoby – nawet jeśli wewnątrz czujemy się kompletnie inaczej! Potrafi to silnie wpływać na samopoczucie, zabierać pewność siebie, a także powodować dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Problem opadających powiek – inaczej nazywany ptozą lub blefaroptozą – potrafi mieć bowiem także wydźwięk medyczny, co wiąże się przede wszystkim z ograniczeniem pola widzenia. Nie dość, że utrudnia to np. jazdę samochodem, to może prowadzić też chociażby do pogłębiania wad wzroku. Blefaroplastyka, czyli zabieg korekcji powiek, może więc znacznie wpłynąć nie tylko na kwestie estetyczne, lecz także jakość życia oraz zdrowie.

Jakie są przyczyny opadania powiek?

W wielu przypadkach źródłem problemu jest upływający czas. Wraz z wiekiem następuje osłabienie mięśni (np. dźwigacza powieki) oraz spadek ilości kolagenu w organizmie, który odpowiada m.in. za jędrność i elastyczność skóry. Przyczyną może być też uszkodzenie nerwów znajdujących się w okolicach powiek czy też wspomnianych mięśni. Zdarza się to np. w wyniku wypadków, chorób lub jako niepożądane efekty różnego rodzaju operacji. Niezależnie jednak od tego, co jest źródłem opisywanego tu schorzenia, warto zauważyć, że opadające powieki mogą wywoływać:

  • bóle głowy
  • problemy z wydzielaniem łez
  • zaburzenia okulistyczne – np. wspomniane już zwiększenie (lub w ogóle wywołanie) wad wzroku
  • i inne symptomy (jeśli się pojawiają, wskazana jest dodatkowa diagnostyka, która wykluczy inne procesy chorobowe)

Blefaroplastyka laserowa – szybko, trwale, skutecznie

Zabieg plastyki powiek wykonuje się kilkoma sposobami, z których najczęstsze są klasyczne operacje chirurgiczne, a także zabiegi laserowe. Te drugie są znacznie bardziej komfortowe dla pacjentów, mniej inwazyjne, a rekonwalescencja po nich jest skrócona do minimum – nawet po 2-3 dniach można wrócić do swoich codziennych obowiązków! Co jednak ważne, pożądane efekty mamy już po jednym zabiegu, który trwa około półtorej godziny i nie wymaga dodatkowej hospitalizacji. Należy jednak pamiętać, aby tego typu leczeniu poddawać się w wyspecjalizowanych miejscach, gdzie zajmą się nami doświadczeni specjaliści. W katowickim Centrum DER-MED to właśnie ich wiedza, w połączeniu z innowacyjnym działaniem lasera frakcyjnego Xide CO2, pozwala na pomoc w tym uciążliwym problemie.

Co jeszcze warto wiedzieć o blefaroplastyce?

  • Blefaroplastyka wykonywana laserem nie skutkuje widocznymi bliznami i znacznie zmniejsza ryzyko ewentualnych innych efektów niepożądanych.
  • Zabieg jest bezpieczny dla wzroku.
  • Przed jego przeprowadzeniem podawane jest miejscowe znieczulenie – jeśli obawiasz się pełnej narkozy, możesz pozostać spokojny.
  • Konieczne jest wykonanie kilku badań wstępnych, np. morfologii oraz krzepliwości krwi.
  • Jak każdy zabieg z zakresu medycyny, tak i ten ma swoje przeciwwskazania. Należy do nich m.in. ciąża lub stany zapalne w obszarze, który ma być poddany leczeniu. Masz wątpliwość, czy na pewno możesz poddać się blefaroplastyce? Bardzo ważna jest wstępna konsultacja, ponieważ to właśnie na niej specjalista rozpatrzy wszelkie za i przeciw. Niech decyzja podjęta będzie świadomie!
  • Chcesz przeprowadzić dodatkowy zabieg w okolicach powiek? Możesz to zrobić od razu przy okazji plastyki powiek, np. usunąć niechciane brodawki czy guzki z tych obszarów.

Pozwól by specjaliści pomogli Ci z problemem opadających powiek! Dowiedz się więcej o zabiegu blefaroplastyki w katowickim Centrum DER-MED: https://katowice.dermed.pl/pl/kontakt/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj