Kolorowa odzież medyczna

Czasy białego fartucha powoli odchodzą w zapomnienie. Stopniowo zastępują go kolorowe ubrania medyczne, które nie tylko są ładniejsze, ale i pomagają pacjentom rozróżniać personel szpitalny.

Co więcej wprowadzają wesołą atmosferę na oddziałach szpitalnych. Jest to szczególnie ważne, kiedy lekarze i pielęgniarki pracują z małymi dziećmi. Kolorowa odzież medyczna wprowadza wesoły nastrój i sprawia, że lekarz wygląda na bardziej przyjaznego i otwartego na ludzi.

Odzież medyczna dla pielęgniarek

Jak wiadomo pielęgniarki zazwyczaj były kojarzone z białymi fartuchami oraz spodniami lub spódniczkami. Przeważnie personel medyczny ma takie same kroje odzieży, co niestety sprawia wrażenie monotonności. Dzięki wprowadzeniu na rynek kolorowej odzieży medycznej na oddziałach i przychodniach stało się bardziej różnorodnie. Pacjenci widząc wesoły personel, który jest ładnie ubrany chętniej poddają się zabiegom oraz łatwiej znoszą oczekiwanie w długich kolejkach. Co więcej kolorowa odzież pomaga rozróżnić zajmowane stanowisko w szpitalu. Jeżeli pacjent poszukuje salowej albo siostry oddziałowej to po kolorze uniformu dużo łatwiej jest odszukać właściwa osobę.

Kolorowa odzież medyczna na oddziałach dziecięcych

Dzieci przebywające w szpitalach potrzebują stałej opieki. Wymagają przytulenia, dobrego słowa oraz przyjemnej atmosfery. Z tego względu noszenie kolorowej odzieży medycznej jest niezwykle potrzebne. Dziecko widząc lekarza ubranego w kolorowe ciuchy traktuje go jak przyjaciela albo kompana do zabawy. W ten sposób niweluje się niepotrzebny stres oraz nerwy. Co więcej dzieci chętniej poddają się zabiegom medycznym w sytuacji, kiedy ufają lekarzowi i otoczone są miłą atmosferą. Jest to bardzo ważne szczególnie dla małych dzieci. Jeśli czują, że są otoczone troską to szybciej wracają do zdrowia, nie boją się oraz sprawniej przezwyciężają chorobę, która im doskwiera. Można powiedzieć, że kolorowa odzież medyczna poniekąd również wpływa na szybszy powrót pacjenta do zdrowia.

Sprawdź bogatą ofertę odzieży medycznej w sklepie uniformix.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj