Impregnat do butów – powłoka hydrofobowa do obuwia, zalety stosowania nanotechnologii

Mając na uwadze zmienną pogodę oraz wszystkie czynniki, na które narażamy nasze obuwie (deszcz, śnieg, wilgoć, błoto pośniegowe), warto poświęcić chwilę uwagi i czasu na przygotowanie ich do eksploatacji w trudnych warunkach. Innowacyjną formą zabezpieczania w ostatnich czasach stała się impregnacja hydrofobowa, która ułatwia późniejsze czyszczenie obuwia oraz wydłuża żywotność zabezpieczonego materiału.

Impregnat hydrofobowy do obuwia

Wydawać się może, że klasyczne obuwie ma tendencje do łatwego łapania zabrudzeń i przemakania oraz nadaje się jedynie do noszenia w ładną pogodę. I tu możemy się mylić. Ponieważ istnieją specjalne impregnaty do butów, które zwiększają odporność na nasiąkanie wodą i podnoszą ich poziom nieprzemakalności. Dodatkową zaletą, jest wydłużenie żywotności zabezpieczonego materiału, dzięki czemu buty dłużej będą wyglądały jak nowe.

Hydrofobowy impregnat do butów.

Nakładany impregnat na obuwie, dzięki swemu składowi i innowacyjności, głęboko wnika w strukturę zabezpieczanego materiału i pokrywa powierzchnię warstwą ochronną, która ogranicza przemakanie i brudzenie butów. Zabezpieczony but, będzie odpychał wodę i brud zamiast w niego wsiąkać.

Nie bójmy się, że po nałożeniu impregnatu, może na powierzchni obuwia powstać tłusta skorupa, która zmniejszy oddychalność obuwia.

Dobrej jakości preparaty hydrofobowe po aplikacji i wyschnięciu nie ingerują w zmianę wyglądu i właściwości materiału, z których wykonane są buty.

Impregnuj nowo kupione buty, już przed pierwszym włożeniem, a także te używane, po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu i wysuszeniu. Czynność powtarzaj w zależności od potrzeb i panujących warunków. Kiedy jest mokro, buty wymagają częstszej impregnacji, gdy chcemy by nie przemakały i się mniej brudziły.

Regularna impregnacja; chroni buty przed wnikaniem wilgoci, kurzu, brudu ulicznego, który wyjątkowo mocno osiada na powierzchni oraz podtrzymuje estetyczny wygląd obuwia.

Dobrym rozwiązaniem, wygodnym i szybkim jest stosowanie impregnatu, proponowanego przez sklep internetowy; sklep.hadwo.net. W jego składzie odnajdziemy aktywne cząstki srebra, które ograniczają rozwój bakterii, grzybów i pleśni.

Powłoka hydrofobowa do obuwia – czy warto stosować? właściwości impregnatów:

– chronią materiał przed wilgocią i zabrudzeniami,

– ułatwiają ewentualne czyszczenie,

– wydłużają żywotność zabezpieczonego materiału,

– nie ograniczają paro-przepuszczalności materiału,

Dzięki impregnatom hydrofobowym możemy na dłużej cieszyć się czystym, suchym i estetycznym obuwiem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj