Głowica do baterii – Wszystko co musisz wiedzieć o głowicach baterii!

Decydując się na zakup baterii łazienkowej czy kuchennej, rzadko kto zastanawia się nad tym, co znajduje się w jej środku. Większość osób skupia się na cechach zewnętrznych danego modelu, na kształcie korpusu czy uchwytu, na kolorze oraz materiale, z jakiego bateria została wykonana. Tymczasem to właśnie głowica, jest “sercem” każdej baterii i to właśnie ona odpowiada za sprawną i płynną pracę armatury.

Czym tak naprawdę jest głowica i jakie funkcje pełni?

Głowica jest niezwykle ważnym elementem każdej baterii. Chociaż na pierwszy rzut oka jest niewidoczna i nie każdy zdaje sobie sprawę z jej obecności, to jednak sposób jej działania jest odczuwalny na co dzień. Głowica – ogólnie rzec ujmując, odpowiedzialna jest za żywotność armatury, o tym czy regulacja baterii jest płynna oraz o komforcie użytkowania danego modelu.

Głównym zadaniem głowicy w bateriach jest uzyskanie strumienia wody o pożądanej temperaturze oraz natężeniu. Głowica, która jest dobra jakościowo, ma wpływ na długą bezawaryjność baterii, zapewnia komfort użytkowania, a także ma wpływ na zmniejszenie zużycia wody. Warto wspomnieć także o tym, że dobre głowice mają wpływ na szczelność danego modelu.

Wyjątkowe głowice do baterii Grohe

W bateriach zazwyczaj znajdują się głowice ceramiczne lub uszczelkowe. Fachowcy z sklepu www.lazienkiabc.pl podkreślają, że te ceramiczne są dużo lepsze, trwalsze i dłużej spełniają swoją funkcję. Głowice ceramiczne są także bardziej odporne na uszkodzenia. Jak sama nazwa wskazuje, głowice te posiadają ceramiczne elementy (pierścienie), które są idealnie gładkie a poza tym są zabezpieczone przed działaniem kamienia. Właśnie ten czynnik decyduje o tym, że nieszczelności nie powstają lub powstają w późniejszym czasie. Warto wspomnieć także o tym, że głowice ceramiczne i uszczelkowe kosztuje podobnie, z tego względu, jeśli jest taka możliwość warto jest wybrać baterie z głowicą ceramiczną.

Eksperci, wykonawcy podkreślają, że jednymi z lepszych są głowice w bateriach Grohe. Trzeba przyznać, że producent ten postarał się, aby jego produkty cechowała długa żywotność i wysoki komfort użytkowania. Głowice Grohe wyposażone są wysokojakościowe ceramiczne dyski, które podczas zmiany temperatury przesuwają się względem siebie. Głowice Grohe posiadają specjalne mikropory, które są wypełnione smarem. Z tego względu można z nich korzystać przez bardzo długi czas, bez konieczności konserwacji. Żywotność i taki sam komfort baterii Grohe określany jest nawet na 20 lat. Płynność ruchów podczas tego okresu jest taka sama!

Głowica do baterii termostatycznej – czym się charakteryzuje?

Baterie termostatyczne to części baterii, które posiadają ustawioną już temperaturę wypływającej wody. Rolą głowic termostatycznych jest mieszanie ciepłej i zimnej wody do temperatury, która jest ustawiona na regulatorze. Dostępne są także głowice progresywne, które dodatkowo dopasowują temperaturę i moc strumienia. Jest to rozwiązanie jednak bardzo mało popularne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj