Ile kosztuje organizacja przyjęcia w restauracji?

Ile kosztuje organizacja przyjęcia w restauracji?

Coraz więcej osób decyduje się dzisiaj na organizowanie przyjęć w restauracjach oraz w domach przyjęć. Z jakimi kosztami musimy się wówczas liczyć?

Urodziny, rocznice, przyjęcia z okazji chrztu, Pierwszej Komunii Świętej, wesela czy stypy – te spotkania często odbywają się obecnie w lokalach.

Organizacja imprezy poza domem jest przede wszystkim wygodna – nie trzeba samemu sprzątać i gotować. To także niekiedy jedyny wybór, gdy nie dysponujemy odpowiednią przestrzenią do przyjęcia gości.

Z jakimi kosztami organizacji przyjęć w restauracjach i lokalach musimy się liczyć?

Co wpływa na koszt organizacji przyjęcia?

Zasadniczo, ceny organizacji imprez mogą znaczni różnić się pomiędzy sobą, ponieważ na ostateczne koszty wpływa szereg różnych czynników.

Przykładowo, jeśli interesuje nas kameralne przyjęcie Lublin będzie tańszy niż Warszawa. Więcej zapłacimy jednak wtedy, gdy wybierzemy najbogatszą ofertę z menu.

Na koszty organizacji składają się głównie:

  • liczba osób biorących udział w przyjęciu
  • wybrana opcja z menu – liczba i rodzaj dań
  • alkohol – można zadbać o niego samemu lub wykupić w lokalu
  • dodatkowe usługi, na przykład dekoracja sali, DJ, zespół muzyczny, fotograf, atrakcje, na przykład animacje dla dzieci

Restauracje i domy przyjęć oraz inne lokale oferujące organizacje przyjęć mają własną politykę cenową, dlatego też nawet w obrębie jednego miasta ceny mogą znacząco różnić się pomiędzy sobą.

Przykładowe koszty organizacji przyjęcia w restauracji

Jeśli chcemy ugościć bliskich tylko kawą i herbatą oraz czymś słodkim, wówczas za „talerzyk” zapłacimy od około 40 do 60 złotych. Ceny rosną wtedy, gdy wybierzemy bogatsze menu, na przykład obiad dla gości będzie oznaczał już koszt 60-150 złotych za jedną osobę.

Zatem nietrudno policzyć, że organizacja urodzin lub innego przyjęcia dla 20 osób będzie związana z wydatkiem od około 800 złotych do nawet ponad 3000 złotych.

Dokładne informacje o cenach związanych z organizacją przyjęć w restauracjach i innych lokalach możemy znaleźć już teraz na ich stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj