Jak czytać etykietę na mięsie drobiowym?

Kupuj mięso drobiowe w marketach – tak jest bezpieczniej. Jak to możliwe? Tylko wybierając paczkowany drób masz pewność, skąd pochodzi i czy jest świeży. Produkty pochodzące z małych sklepów mięsnych wcale nie są tak zdrowe, jak się z pozoru wydaje. Zobacz, jak czytać etykietę i jeść drób najwyższej jakości.

Na etykiecie na opakowaniu mięsa drobiowego znajdziesz wiele ważnych informacji. Ważne, abyś mogła prawidłowo odczytać te oznaczenia. Zobacz, na co zwrócić uwagę.

  • Jakość mięsa – najlepiej wybieraj mięso klasy A, które zgodnie z unijnym prawem, musi spełniać określone obostrzenia.
  • Termin przydatności do spożycia – mówi o tym, do jakiej daty bezpiecznie można zjeść drób. Co ważne, dotyczy to jedynie mięsa przechowywanego w nieuszkodzonym opakowaniu, w warunkach rekomendowanych przez producenta.
  • Kraj pochodzenia/miejsce chowu drobiu – w polskich sklepach dostępne jest mięso pochodzące nie tylko z naszego kraju. Jeśli zależy Ci na wybieraniu rodzimych produktów, koniecznie zwróć uwagę, gdzie były hodowane kurczaki.
  • Wartość odżywcza – na opakowaniu znajduje się nie tylko informacja o ilości kalorii zawartej w 100g mięsa, ale także wiadomość dotycząca szczegółowego składu – zawartości tłuszczu, białka, soli oraz innych składników.
  • Sposób zapakowania – drób może być pakowany próżniowo lub w atmosferze ochronnej. Co to oznacza? Pakowanie próżniowe polega na umieszczeniu mięsa w pojemniku i wypompowaniu z niego powietrza – dzięki temu produkt wolniej się psuje. Pakowanie w atmosferze ochronnej oznacza zastąpienie powietrza znajdującego się w opakowaniu innym gazem, który chroni żywność.
  • Warunki przechowywania – świeże mięso drobiowe należy trzymać w lodówce w temperaturze od 0 do 4 stopni Celsjusza.
  • Weterynaryjny numer identyfikacyjny – to obowiązkowy element, który musi znaleźć się na etykiecie mięsa. Świadczy o tym, że kurczaki, z których został pozyskany drób, były objęte kontrolą lekarską, a co za tym idzie, były zdrowe. Na etykiecie jest to liczba wpisana w owalny symbol.

Bądź świadomym konsumentem i czytaj etykiety. Nie bój się kupować paczkowanego drobiu – mięso w tej formie jest zwyczajnie bardziej bezpieczne. Chcesz wiedzieć więcej o drobiu? Wejdź na stronę www.dobrydrob.pl Znajdziesz tam szereg ciekawych informacji na temat mięsa z kurczaka, kaczki, gęsi i perliczki. Dowiesz się na przykład czy drób zawiera antybiotyki oraz poznasz prawdę o tym, czy kurczaki są tuczone hormonem wzrostu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj