Poznaj podstawowe oznaczenia na metkach

Wybierając się na ciuchowe zakupy do galerii handlowej w Warszawie, na ubraniach znajdujemy różne oznaczenia. Najważniejsze z nich dotyczą kształtu sylwetki, dla której przeznaczony jest dany ciuch. Możemy tutaj wyróżnić ubrania w typach regular, slim fit itp. I choć dla wielu tego typu oznaczenia są znane, to nieco starsi klienci mogą mieć z tym problem. Co więc znajdziemy na metce koszul czy spodni?

Slim fit

Pierwszym przedstawionym przez nas oznaczeniem będzie slim fit. To nowoczesny trend, którym są zasypane chyba wszystkie galerie handlowe. Warszawa nie jest wyjątkiem – niemal każda tutejsza sieciówka branduje w ten sposób swoje ubrania. Jest to fason bardzo dopasowany do figury i możemy znaleźć to oznaczenie zarówno na koszulach, jak i na spodniach. Koszule będą mocno taliowane, przylegające do ciała, dlatego nienaganna figura wygląda w nich najlepiej. Spodnie są wąskie, nawet bardzo, ale nie przylegają ściśle do skóry.

Skinny

Skinny to mocniejsza wersja slim fit jeżeli chodzi o przyleganie do ciała, bowiem takie spodnie opinają nogi z każdej strony. Dla niektórych wydają się za ciasne, jest to jednak kwestia doboru rozmiaru oraz materiału, z jakiego są wykonane. Musi być on bardzo elastyczny, żeby można było bez problemu przełożyć nogę. Takie spodnie dobrze jest wybierać z oferty renomowanych firm – żeby podczas noszenia nic nie uwierało czy nie przesuwało się.

Regular fit

Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o klasykę. Jest to fason regularny – czyli nie ma wcięcia w talii, bardzo lubiany przez osoby, które lubią się czuć komfortowo i elegancko zarazem. Ukrywa mankamenty sylwetki, takie jak wystający brzuszek czy nieproporcjonalne nogi. Spodnie są proste, bez udziwnień i nie przylegają ściśle do skóry.

Relaxed fit

Choć ten fason jest nieco trudniej znaleźć w zwykłej sieciówce, to na pewno spotkamy go w sklepach z odzieżą z rozmiarami XL. Jest to bowiem fason pasujący na większe osoby, które np. mają problem z koszulami regular fit, bowiem za bardzo opinają brzuszek. Taki krój gwarantuje trochę więcej materiału w jego obrębie, dzięki czemu nadal można się czuć komfortowo i elegancko.

Jeansy, czyli własne nazewnictwo

Jeansy rządzą się swoimi prawami, bowiem często mamy tam dodatkowe oznaczenia. Jeżeli chcemy kupić rurki, to spotkamy się z nazwą skinny bądź slim fit. Podobnie jak powyżej, jednak różnica będzie w materiale (wyczujemy dotykając go). Następnie regular fit jest stosowany zamiennie z straight leg, co po polsku oznacza prostą nogawkę. Jeżeli chcemy, żeby była ona rozszerzana, to szukajmy napisu bootcut. Jednak to rozszerzenie nie będzie tak wielkie, jak w przypadku dzwonów – te kultowe spodnie zasłużyły na własne określenie, jakim jest flares. Na pewno przeszukując sklepy z jeansami natkniemy się na boyfriendy, czyli luźne jeansy, wręcz o męskim kroju, które przełamiemy damskimi dodatkami. Dodatkowo zostają nam dwie ostatnie nazwy, czyli high waist i low waist – co oznacza wysoką i niską talię.

Nieco skomplikowane, prawda? Na szczęście fachowego nazewnictwa używają już prawie wszystkie galerie handlowe. Warszawa jest miejscem, w którym trend ten pojawił się najszybciej, dlatego zawsze możemy skorzystać z wiedzy miejscowego personelu, który z pewnością dobierze odpowiednie jeansy do naszej sylwetki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj