Czym różni się chemia gospodarcza od chemii profesjonalnej i jak wybrać odpowiednią?

Borykacie się z problemem brudnych ubrań czy też permanentnego nieładu w mieszkaniu? Szukacie sprawdzonych środków do utrzymania czystości? Podpowiemy wam na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru oraz jaka jest główna różnica pomiędzy chemią gospodarczą a profesjonalną.

Sprzątanie to czynność, którą wykonuje każdy z nas. Jedni z racji zawodu czy też potrzeby zmuszeni są do sprzątania niema codziennie, inni sprzątają jedynie raz na jakiś czas. Bez względu jednak na to z jaką częstotliwością wykonywana jest czynność sprzątania do uzyskania pożądanych rezultatów niezbędną są odpowiednie środki czystości. To od ich rodzaju i składu zależy w dużym stopniu efekt naszych prac. W tym artykule postaramy się wyjaśnić wam czym dokładnie różni się chemia profesjonalna od tej gospodarczej oraz jak wybrać najlepsze środki czystości.

Wiele osób może żyć w przeświadczeniu, że dobór odpowiednich środków czystości to prosta kwestia. Ot należy udać się do najbliższego marketu lub osiedlowego sklepiku i wybrać, któryś z produktów jakie znajdują się na półce. W przypadku utrzymania czystości w mieszkaniu może to być zasadne stwierdzenie ( ale nie do końca o czym powiemy w dalszej części ). Niestety sprawa wygląda zupełnie inaczej jeżeli mówimy o sprzątaniu takich miejsc jak szpitale, restauracje, warsztaty czy też publiczne toalety. W tego rodzaju miejscach każdego dnia przebywa ogromna liczba osób co prowadzi do powstania wielu zabrudzeń. Próba ich usunięcia za pomocą domowych środków czystości to raczej przysłowiowa ,,walka z wiatrakami”. Tutaj należy sięgnąć już po chemię profesjonalną.

Chemia gospodarcza a chemia profesjonalna – główne różnice

W wielkim skrócie chemia gospodarcza od chemii profesjonalnej różni się właśnie składem oraz przeznaczeniem. Ta druga stosowana jest do usuwania ciężkich zabrudzeń z miejsc publicznych, szpitali czy też szkół, podczas gdy pierwsza służy do utrzymania własnego mieszkania w czystości.

Zazwyczaj nie potrzebujemy bowiem stosować w domu aż tak silnych środków czystości z racji rodzaju zabrudzeń oraz ograniczonej liczby osób jakie przebywają w domu. Zupełnie zbędna będzie zatem częsta dezynfekcja.

Czy to jednak znaczy, że wystarczy sięgnąć po pierwszy z brzegu produkt z kategorii chemii gospodarczej? Oczywiście, że nie. Również tutaj należy świadomie podejmować decyzję zakupowe. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego preparatu w zależności od czyszczonej powierzchni. Środki czystości do domu mogą znacząco różnic się składem a co za tym idzie ich wydajność czy też skuteczność może być bardzo zróżnicowana.

Chemia z Niemiec – gwarancja jakości

Wiele osób zasadnie uważa, że dużo lepszą jakością wyróżnia się gospodarcza chemia niemiecka. Nasi zachodni sąsiedzi słyną z produkcji wysokiej jakości produktów. W przypadku chemii gospodarczej jest to jak najbardziej zasadne stwierdzenie.

Jedną z kluczowych różnic pomiędzy chemią gospodarczą a profesjonalną jest stężenie danego środka. Profesjonalne środki są praktycznie zawsze bardzo silnie skoncentrowane i wymagają rozcieńczenia. Duże stężenie pozwala skuteczniej usuwać stare lub też bardzo trudne plamy i zabrudzenia.

Istotną różnicą pomiędzy chemią gospodarczą a profesjonalną jest również zastosowana w danym produkcie substancja czynna. Najczęściej te stosowane w chemii profesjonalnej mają znacznie szybsze działanie, przez co może zostać skrócony czas potrzebny na wysprzątanie rozległych obiektów użyteczności publicznej jak szkoły.

Oprócz tego chemia profesjonalna często w składzie posiada dodatkowe składniki, których zadaniem jest dezynfekcja. Stosuje się je na przykład w szpitalach czy też publicznych toaletach.

Jak zatem widzicie między chemią profesjonalną a tą gospodarczą występuje kilka kluczowych różnic. Wybierając jednak produkty z jednej czy też drugiej kategorii zawsze należy kierować się ich przeznaczeniem oraz decydować się na te już sprawdzone ( jak chemia z Niemiec w przypadku gospodarczych środków czystości ).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj