Czy Twoja firma jest przyjazna klientom?

Każdy przedsiębiorca chciałby być postrzegany przez klientów w jak najlepszym świetle. Chwyta się rozmaitych sposobów, byle zapewnić jak najlepszą jakość obsługi. Czy wiesz co wpłynie na to jak Twoja firma będzie postrzegana przez klientów? Jest kilka czynników, a jednym z nich jest proces obsługi klienta.

Żyjemy w czasach, w których wszyscy się ciągle gdzieś śpieszą. Nikt nie ma czasu i każdy irytuje się gdy załatwienie prostej sprawy znacznie się przeciąga. Ogromne kolejki w bankach i urzędach, chaos na poczekalni w przychodni czy prywatnej placówce medycznej – to rzeczy, które najbardziej nas irytują.

Ale niewiele podmiotów zdaje sobie sprawę, że naprawa tej sytuacji jest bardzo prosta. Wystarczy zastosować w swoim biznesie systemy kolejkowania. To proste urządzenia, które wprowadzają porządek wszędzie tam gdzie jest on potrzebny.

Jak działają systemy kolejkowe? Przede wszystkim porządkują proces zarządzania ruchem klientów. Nie jest on już chaotyczny i pozbawiony logiki. Każdy z klientów otrzymuje przyporządkowany numer, dzięki któremu wie jakie miejsce w kolejce zajmuje. To daje ogromne poczucie komfortu. Po pierwsze nie musi przez dłuższy czas stać w miejscu i pilnować swojej kolejki, by przypadkiem ktoś mu jej nie zajął. Jak wiemy takie sytuacje sa powszechne, zwłaszcza w placówkach medycznych. Kłótnie i sprzeczki między czekającymi w kolejce pacjentami rodzą niepotrzebny stres i sprawiają, że miejsce staje się mało przyjazne.

Po drugie – wiedząc ile osób czeka w kolejce interesant może zaplanować czas oczekiwania w bardziej atrakcyjny sposób – może na przykład udać się do automatu po kawę, skorzystać z toalety, kupić w kiosku gazetę i oddać się przyjemnej lekturze.

Systemy kolejkowania to udogodnienia nie tylko po stronie petentów, ale również pracowników firmy. Dzięki nim mogą pracować szybciej i efektywniej. Mogą obsłużyć większą ilość interesantów w tym samym czasie, co oznacza dla firmy większy zysk.

Ale to co jest największą zaletą to zadowolenie klientów, którzy nie muszą nerwowo pilnować swojej kolejki, tylko mogą spokojnie czekać na swoją kolej.

Sprawna i dobrze przebiegająca obsługa klienta to kwestia, którą oni sami z pewnością docenią. Możesz liczyć na dobre opinie i pochwały, a jak wiadomo rekomendacje to najlepsza reklama.

Dlatego jeśli chcesz by klienci przychodzili do ciebie zamiast do konkurencji zadbaj o to by mieć w swojej firmie systemy kolejkowania.

Sprawdź firmę Dasoft i stronę dasoft.com.pl lidera rozwiązań w zakresie systemów kolejkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj