Czym wyczyścić mikrofalówkę?

Czym wyczyścić mikrofalówkę?

Każdy kto posiada w swoim gospodarstwie domowym kuchenkę mikrofalową wie, jak ważnym jest utrzymywanie w niej czystości. Najprostszym sposobem jest po każdym użyciu, gdy już kuchenka ostygnie, przetarcie wnętrza wilgotną szmatką nasączoną gorącą wodą z płynem do naczyń. Następnie do sucha, miękką szmatką. Również dotyczy to szybki, na której lubią się gromadzić takie osady, jak na przykład tłuszcz. Ważne, by do tego celu zamiast szorstkich gąbek i czyścików używać ściereczek wykonanych z miękkich tkanin lub delikatnych ręczników papierowych. Trudno dostępne miejsca można wyczyścić szczoteczką z miękkim włosiem.

Natomiast w przypadku mocniejszych zabrudzeń, warto wspomóc się domowymi sposobami, wykorzystując produkty łatwo dostępne w kuchni. Dla odświeżenia kuchenki mikrofalowej, pozbycia się przykrych zapachów (np. z ryby, popcornu itp.) warto wstawić do środka miseczkę z wodą połączoną z sokiem z cytryn. Proporcje to około 2-3 łyżek soku z cytryny na szklankę wody. Można dorzucić również pokrojoną w cząstki lub plasterki cytrynę. Kuchenkę mikrofalową należy nastawić na około 5 minut przy maksymalnej mocy. Powstała para wodna z łatwością rozpuści brud, nawet zaschnięty tłuszcz. Wystarczy dokładnie wytrzeć wnętrze miękką szmatką. Zabieg można powtarzać raz w tygodniu, by zapewnić dłuższą żywotność sprzętu. Poza tym cytryna pozwoli cieszyć się świeżym zapachem.

Innym sposobem na uporczywe zabrudzenia wnętrza kuchenki mikrofalowej jest zagotowanie roztworu z wody i octu. Proporcje w tym wypadku to ćwierć szklanki octu na szklankę wody. Identycznie działa roztwór przygotowany z 2 łyżek sody oczyszczonej rozpuszczonej w tych samych proporcjach płynu. Podobnie jak w przypadku mieszanki z cytryną, po 5 minutach w najwyższej mocy, wnętrze należy dokładnie wytrzeć do sucha. Ten sposób działa na wyjątkowo oporne warstwy tłuszczu czy resztek jedzenia (np. zastygły ser czy sosy).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj