Laser PicoSure – jedyny taki laser, który skutecznie usuwa tatuaże, zmarszczki i rozstępy

Nieudane tatuaże, zmarszczki i rozstępy, a nawet blizny i przebarwienia po trądziku to niechciane problemy, które odbierają nam urok. Jednak jest na to sposób, a jest nim właśnie laser pikosekundowy PicoSure, o którym można powiedzieć, że jest przełomem w laseroterapii. To pierwszy pikosekundowy laser na świecie, dzięki któremu można usunąć skutecznie kolorowe tatuaże, ale też sprawdza się w redukcji zmarszczek, blizn, potrądzikowych oraz przy rozstępach i przebarwieniach. Poza tym pozwala również usunąć niechciany makijaż permanentny.

Jakie ma możliwości laser PicoSure?

Laser PicoSure to jeden z najnowocześniejszych laserów na świecie, który jest rewolucją w usuwaniu tatuaży oraz rewitalizacji skóry i to bez potrzeby późniejszej rekonwalescencji. Zastosowano w nim nowoczesną technologię, która pozwoliła na skrócenie czasu trwania impulsu, aż do pikosekundy. W porównaniu do laserów nanosekundowych jest o wiele lepszy i skuteczniejszych. Poza tym zastosowano w nim wiązkę laserową o długości światła755 nm oraz 532 nm, dzięki czemu można usuwać nawet kolorowe tatuaże. Laser PicoSure dostępny w warszawskiej Klinice Miracki. Dzięki temu laserowi można pozbyć się nie tylko niechcianych tatuaży, które zazwyczaj robi się w młodości albo pod wpływem impulsu, ale także blizn potrądzikowych, rozstępów czy zmarszczek. Laser ten z pewnością wyróżnia bezpieczeństwo, a zabiegi nim wykonywane są bezbolesne i nie powodują negatywnych skutków ubocznych. Działa szybko, a po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności.

Efekty zabiegu z użyciem lasera PicoSure

W przypadku usunięcia tatuażu ilość zabiegów zależna jest od kilku czynników, takich jak rodzaj pigmentu czy też głębokość usytuowania barwnika. Przybliżoną ilość zabiegów ustala się na konsultacji dermatologicznej, ale zazwyczaj jest to seria 3 – 6 zabiegów, które wykonuje się w odstępach 6 – 8 tygodniowych. Tatuaż zaczyna znikać i na krótki czas pozostawia jaśniejszą plamę na skórze, której koloryt wraca do stopniowego kolorytu skóry. Poza tym zabieg z użyciem tego lasera stosuje się również do fotoodmładzania, redukcji przebarwień, blizn po trądziku oraz rozstępów. Jeśli chodzi o fotoodmładzanie, to już jeden zabieg może zmniejszyć nawet bardzo głębokie zmarszczki, ale też znacznie odmłodzić skórę.

PicoSure to wciąż niedościgniony laser i jedyne takie urządzenie, które ma bardzo małe skutki uboczne. Do tego jest skuteczny, bezpieczny i praktycznie bez rekonwalescencji. To właśnie Klinika Miracki miała pierwszy w Polsce taki laser.

Na czym polega zasada działania lasera PicoSure?

Podstawą działania tego lasera jest ultrakrótka fala światła laserowego, a jest to wiązka o długości pikosekundy. Jest ona o wiele krótsza niż nanosekunda, a więc działa szybko, głęboko i precyzyjnie. Jej kontakt ze skórą danej osoby jest bardzo krótki, a to sprawia, że zmniejsza się do minimum przegrzanie skóry. Dlatego zabieg jest niemal bezbolesny. Kiedy wiązka światła wchodzi w kontakt z niechcianą strukturą, np. barwnik tatuażu czy blizna, to zmienia się ona w energię kinetyczną. Następnie dochodzi do destrukcji tych zmian, poprzez co one się wchłaniają, a koloryt skóry się wyrównuje i rozjaśnia. Wysokie ciśnienie rozbija tutaj cząsteczki barwnika na bardzo malutkie elementy, a dzięki temu organizm może je samodzielnie usunąć. Impulsy tego lasera wnikają w głębokie warstwy skóry, a dzięki temu mogą stymulować komórki, które są odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych. Dochodzi do zagęszczenia skóry, staje się ona sprężysta i pojawia się efekt liftingujący. Laser pikosekundowy działa bardzo szybko, co zapewnia komfort pacjentowi, ale też nie pozostawia żadnej blizny po zabiegu.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania tatuaży, przebarwień, rozstępów i zmarszczek za pomocą lasera PicoSure można znaleźć na stronie: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj