4 rzeczy, które warto wiedzieć o marce Issey Miyake

Minimalistyczne flakony, krystaliczna świeżość, uwodzicielskie, a przy tym naturalne kwiatowo – owocowe nuty – to cechy charakterystyczne perfum z logiem Issey Miyake. Ten japoński projektant proponuje zapachy nowatorskie, oryginalne, awangardowe. Łączą one nowoczesność z luksusem i wyrafinowaniem. Inspiracją dla nich jest otaczający świat. Dzięki swojej uniwersalności perfumy Issey Miyake sprawdzą się przy każdej okazji. Co warto o nich wiedzieć?

Fakt nr 1: perfumy Issey Miyake to małe dzieła sztuki

Issey Miyake to jeden z najsłynniejszych japońskich twórców mody i zapachów. Jego prace rozpatruje się w kategoriach dzieł sztuki. Zarówno kolekcje ubrań, jak i zapachów są wizjonerskimi projektami, które łączą azjatyckie klimaty z francuskim wyrafinowaniem, szykiem i nowatorstwem. Tworzone kompozycje zapachowe oraz flakony, w których zamyka je japoński projektant to kwintesencja wyczucia stylu, smaku, i symbol współczesnego minimalizmu. Issey Miyake proponuje kultowe zapachy takie jak L´EAU D´ISSEY, PLEATS PLEASE, L’EAU BLEUE D’ISSEY, L’EAU D’ISSEY SPORT.

Fakt nr 2: ta butelka ma znaczenie

W przypadku perfum Issey Miyake jedną z najbardziej charakterystycznych rzeczy jest flakon. Słynna jest przede wszystkim butelka perfum L’eau d’ Issey projektant stworzył ją sam. Inspiracją do jej zaprojektowania był widok księżyca wychodzącego zza wieży Eiffla z jego paryskiego mieszkania.

Fakt nr 3: zapachy, które poznasz po minimalizmie

Podstawą projektów Issey Miyake jest minimalizm, który łączy z awangardą. W każdym ze swoich zapachów łączy on wyjątkowe nuty, które zaskakują i wymykają się utartym schematom. W swoich najpopularniejszych pachnidłach zamkną np. aromaty róży, które przełamywane są nutami słodkich malin oraz paczuli. Kwiatowo-owocowe pachnidła nie są jednak znakiem rozpoznawczym japońskiego projektanta. Równie chętnie sięga on po wonie drzewno – orientalne, które są dla niego kwintesencją harmonii. W drugich najpopularniejszych perfumach Nuit D’Issey zamyka więc esencję grejpfruta i różowego pieprzu, które doprawił wanilią, skórą, bobem tonka i paczulą.

Fakt nr 4: Issey Miyake to nie tylko perfumy

Większość osób japońskiego projektanta kojarzy tylko z perfumami, tymczasem jego dorobek jest o wiele większy. Stworzone przez niego kolekcje ubrań można podziwiać nie tylko na wybiegach mody, ale także i na ulicach. Jednym z najsłynniejszych jego projektów jest czarny golf, z którego znany jest Steven Jobs. Ten element garderoby po dziś dzień jest kojarzony z twórcą potęgi Appla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj