Gdzie najlepiej kupować biżuterię?

Piękne wyroby jubilerskie to marzenie każdej kobiety. Biżuteria stanowi niezbędny dodatek do codziennej stylizacji. Najczęściej występuje w wersji stonowanej, bardziej zdobne elementy zostawia się na wielkie okazje. Coraz bardziej popularnym miejscem zakupów ozdób tego typu stają się sieciówki jak Apart. Gdynia to jedno z wielu miejsc, gdzie można nabyć biżuterię w popularnych galeriach handlowych. Jakie są jeszcze inne opcje?

Urok sieciówki

Jeszcze dwie dekady temu dylemat tego typu nie istniał. Podobnie jak sieciówki typu Apart. Gdynia, Warszawa czy Kraków miały swoje punkty jubilerskie, do których chodziło się kupować biżuterię. Kolczyki, bransoletki, pierścionek czy też naszyjnik były wykonywane ręcznie, niejednokrotnie na specjalne zamówienie. Kolejne lata pokazały, że pod hasłem „sieciówka” mogą się również kryć nie tylko sklepy z odzieżą, ale także ozdobami. Taki wariant szybko przypadł do gustu klientom, którzy docenili wielką wygodę sklepów pod jednym szyldem. Ich zwolennicy podkreślają duży wybór, jak również przystępne ceny, które w porównaniu do tradycyjnych pracowni jubilerskich są znacznie niższe. Producenci, wykonujący ozdoby z metali szlachetnych, dbają o jakość i precyzję w tworzeniu oryginalnych wzorów. Nie ma więc mowy o źle dopracowanych, złotych ozdobach.

Biżuteria premium

Myśląc o pięknych ozdobach, klientki często mają przed oczami wyroby ze złota i srebra. Najlepiej w wersji z kamieniami szlachetnymi. Specjaliści od handlu mówią o takich wyrobach, że należą do kategorii premium. Proponują je sieciówki typu Apart. Gdynia i inne większe miasta mają do zaoferowania wiele ozdób tego typu. Za szczególnie pożądane uchodzą arcydzieła, w całości wykonywane ręcznie. Ich twórcy korzystają z materiałów wysokiej jakości. To przede wszystkim metale szlachetne, takie jak srebro, unikalny stopy, na przykład różowe złoto, czy też srebro platerowane 18-karatowym złotem. Trzymając się tradycyjnych technik rzemieślniczych można mieć pewność, że każdy detal wykonano z wielką precyzją. Do rąk szczęśliwca trafi więc biżuteria wysokiej jakości, która posłuży przez wiele lat.

Lokalny jubiler

Mimo dużej ilości sieciówek z biżuterią, wiele osób nadal chętnie korzysta z usług niewielkich pracowni jubilerskich. Zwykle zakłady tego typu przechodzą z pokolenia na pokolenie. Oferta pierścionków czy kolczyków jest mniejsza niż w popularnych sklepach jak Apart. Gdynia do dziś ma lokalne punkty jubilerskie na swojej mapie. Jeśli tradycją w rodzinie było kupowanie na przykład obrączek pod konkretnym adresem, często następne pokolenia chcą powtarzać ten zwyczaj. Spora część klientów traktuje takie maleńkie manufaktury z dużym sentymentem. Jubiler wykona całą pracę ręcznie od początku do końca. W razie konieczności naprawy lub przerobienia konkretnego elementu będzie doskonale wiedzieć, w jaki sposób został wykonany. Najczęściej ingerencja dotyczy poszerzania lub zmniejszania obrączki oraz uzupełniania ozdób z kamieni szlachetnych.

Dobry jubiler lub też solidna sieciówka to gwarancja wysokiej jakości ozdoby. Przed zakupami warto oszacować, ile jest warta konkretna ozdoba. Jeśli w sklepie znajduje się biżuteria poniżej tej ceny, zachodzi podejrzenie, że mogła być wykonana z gorszej jakości materiałów, które będą szybko reagować na przykład na kontakt z powietrzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj