Czy w czasie miesiączki można uprawiać aktywność fizyczną?

Miesiączka to w zdecydowanej większości niełatwy czas dla kobiety. Nieprzyjemne skurcze oraz bolesność w podbrzuszu sprawiają, że panie czują się niekomfortowo. Jednak istnieje spora grupa miesiączkujących kobiet, dla których comiesięczne krwawienie nie jest szczególnie dotkliwe. I to właśnie te panie zastanawiają się często, czy menstruacja stanowi przeciwwskazanie do aktywności fizycznej, którą uprawiają także w pozostałe dni miesiąca.

Ruch jest wskazany podczas miesiączki

Oczywiście jeśli podczas menstruacji nie uskarżasz się na bóle czy też ogólne osłabienie, możesz jak najbardziej oddawać się ulubionym formom aktywności fizycznej. Co ważne, nawet w przypadku bolesnych skurczy towarzyszących krwawieniu sport może przynieść znaczną ulgę. Wystarczy tylko postawić na takie formy aktywności fizycznej, które rozluźniają mięśnie, a jednocześnie nie obciążają nadmiernie organizmu. Wiele pań po wprowadzeniu ruchu do swojej rutyny podczas miesiączki zauważa znaczne załagodzenie nieprzyjemnych objawów także ze względu na zwiększone wydzielanie endorfin, które odpowiadają za dobry nastrój.

Tampony sprzyjają aktywności podczas menstruacji

Ruch fizyczny sprawia, że potrzebujemy lepszej ochrony niż podczas okresów odpoczynku. To właśnie dlatego odpowiednio dobrany tampon będzie zdecydowanie najlepiej chronił Cię podczas ćwiczeń. Bez względu na to, jaką pozycję przyjmiesz podczas aktywności, możesz mieć pewność co do najwyższego stopnia ochrony. Co szczególnie ważne dla sporej grupy kobiet, nosząc tampony podczas miesiączki można bez obaw pływać na basenie, co jest bardzo polecane ze względu na łagodzące właściwości wody.

Pamiętaj o delikatności

Podstawową zasadą, jaką powinnaś się kierować dobierając formę aktywności na czas miesiączki, jest unikanie sportów ekstremalnych i nadmiernie forsujących. Idealne będą spokojne i niewyczerpujące dyscypliny, takie jak na przykład joga czy też pilates. Dużą ulgę może Ci przynieść również długi spacer czy też pływanie. Pamiętaj, aby powstrzymać się od biegów na długich dystansach czy też intensywnych treningów siłowych.

Więcej informacji znajdziesz na www.myob.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj