W Polsce na wsiach żyje ok. 38% ludzi. Jest to spora część populacji naszego kraju. Niektórzy z nich żyją na wsi z wygody, by uciec od miasta, w którym i tak pracują. Pozostali zaś żyją tam i pracują na stałe. Mieszkańcy wsi nie zawsze są zadowoleni ze swoich zarobków. A w jaki sposób zarobić na wsi? Własną działalnością. Tylko czym można by się zająć? Poniżej znajdziesz parę pomysłów. To jak, czy biznes na wsi da radę? Sprawdź sam!
Poznaj różne pomysły na biznes. Poniżej nasze propozycje.
Pomysł na biznes w małej miejscowości
Uprawa roli – jest to co prawda najbardziej oczywista działalność, jaką tylko możemy się zająć na wsi. Jest ona bardzo dochodowa i na pewno nie zabraknie klientów na nasze produkty. Możliwość rozwoju w postaci dokupienia pola i maszyn, przez co nasze dochody będą większe, tylko ją uatrakcyjnia.
Hodowla zwierząt gospodarskich – produkty zwierzęce są potrzebne właściwie przez cały czas. Mięso, mleko, wełna itd. są niezbędne do życia, wobec czego znajdą się także i kupcy. Zapewniając bezstresowe życie zwierzętom możemy celować w kupców, którzy będą skłonni zapłacić więcej za nasze produkty, z powodu ich wysokiej jakości.
Handel nawozem – jedzenie jest jednym z najważniejszych aspektów życia, dlatego warto inwestować w zdrowe produkty. Aby tak się stało, hodowanym przez nas roślinom powinniśmy zapewnić nawóz dobrej jakości, najlepiej naturalny. Zainteresowanie zdrowym żywieniem z pewnością zapewni Ci klientów, a łącząc produkcję nawozu z hodowlą zwierząt gospodarskich nie będziesz cierpiał na jego deficyt.
Deweloper – ludzie z miasta często szukają z niego ucieczki na wieś. Rozglądają się za nowymi bądź zadbanymi domami w pięknych okolicznościach przyrody. Wiedząc o tym, czemu by nie skorzystać z takiej okazji pomagając im w tym działaniu, na przykład poprzez budowę domu?
Pomysły na biznes na wsi
Warsztat samochodowy – na wsiach również jeżdża samochody. Z taką różnicą, że często są to modele starsze, niż te poruszające się po mieście. W związku z tym przydałby się punkt, w którym ich właściciele będą mogli je naprawić w razie usterki. Lecz w większości przypadków są to starsze modele, w których trzeba coś naprawić. Nie każdemu opłacać się będzie podróż do warsztatu samochodowego w mieście, a dzięki tej dogodności klienci nie tylko zjawią się sami, ale będą również wdzięczni.
Sklepik wiejski – każdy kupuje jedzenie, detergenty i użytku codziennego, jednak miasto niekiedy jest oddalone od wsi o parędziesiąt kilometrów. Co wtedy robić? Jechać tyle kilometrów i tracić pieniądze na paliwo? W związku z tym warto rozważyć otwarcie sklepiku wiejskiego, w którym ceny produktów mogłyby być trochę zawyżone. Mimo to moglibyśmy liczyć na klientów, którym szkoda czasu i pieniędzy na podróże do miasta.ale i tak mielibyśmy sporą ilość klientów, którzy byliby gotowi zapłacić trochę więcej.
Transport między wiejski, gminny, itd. – dość popularnym problemem na wsiach jest brak połączeń komunikacyjnych z miastem i pobliskimi wsiami. Przy dobrym zainwestowaniu pieniędzy, ułożeniu rozkładu jazdy itd. ludzie z chęcią skorzystaliby z możliwości wygodnego przemieszczania się bez ogromnych kosztów.
Dostawca sieci – szybkość i stabilność łącza internetowego na wsiach pozostawia wiele do życzenia. Czemu by tego nie zmienić? Jeśli znamy się na sieciach i wiemy, w jaki sposób prowadzić tego typu działalność, to z pewnością przyciągniemy szeroką rzeszę klientów.
Stacja paliw – jak w przypadku warsztatu samochodowego, na wsiach brakuje stacji benzynowych. Nigdy nie wiadomo, w jakim momencie skończy nam się paliwo, a dobrze by było, gdyby mieszkańcy wsi nie mieli problemów z tankowaniem auta.
Piekarnia – W większości domów chleb jest podstawą śniadania, a jego chrupiąca skórka dodatkowym atutem. Jednak nie każdy ma czas i możliwości, aby piec chleb w domowych warunkach. Dlaczego się tym nie zająć? Piekarnia, w której mieszkańcy wsi będą mogli codziennie kupić świeży, ciepły chleb jest doskonałym pomysłem na biznes.