Na czym polega pedicure kwasowy?

Na czym polega pedicure kwasowy?

W okresie wiosenno-letnim regularnie wykonujemy zabieg pedicure. Najbardziej podstawowy zabieg pedicure obejmuje usunięcie zrogowaciałego naskórka przy pomocy frezarki lub tarki oraz opracowanie płytki paznokci i ich malowanie. Niemniej jednak, dość często okazuje się, że nasza skóra na stopach jest twarda, a usunięcie zrogowaciałego naskórka tradycyjnymi, mechanicznymi sposobami nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Wtedy dość często kosmetyczki proponują dodatek do zabiegu, jakim są kwasy. Najczęściej mamy wówczas pewne obiekcje, związane ze stosowaniem kwasów na stopach. Obawiamy się niechcianych odparzeń czy podrażnień. Te obawy najczęściej jednak są bezpodstawne i wynikają z niewiedzy na temat pedicure kwasowego. W studio Bodybar na Mokotowie pedicure kwasowy jest jednym z najczęściej realizowanych zabiegów wśród Klientek. Poniżej opisujemy na czym ten zabieg polega i kiedy powinnaś się na niego zdecydować.

Czym jest pedicure kwasowy?

Pedicure kwasowy, to zabieg w którym poza tradycyjnym pedicure, mamy do czynienia z wykorzystaniem produktu kwasowego. W Bodybar na Mokotowie stosujemy kwasy Callus Peel, w których znajdziemy m.in kwas winny, cytrynowy i mlekowy. Są to kwasy, w pełni bezpieczne dla organizmu i nie wywołują bólu ani podrażnień (w przeciwieństwie do kwasów glikolowego lub salicylowego), o czym warto pamiętać, decydując się na np. na skarpety kwasowe domowego użytku.

Na czym polega zabieg pedicure kwasowego Callus Peel?

Podczas wykonywania pedicure kwasowego, najważniejszym celem jest usuniecie zrogowaciałego (martwego), często przerośniętego naskórka. Każdy tego typu zabieg składa się z dwóch głównych faz: rozmiękczenia naskórka kwasami oraz mechanicznego usunięcia rozmiękczonego naskórka za pomocą skrobaka.

W praktyce całość pedicure składa się z następujących etapów:

  • namoczenie stóp w soli,
  • nałożenie kwasów na podeszwę stopy,
  • opracowanie płytki paznokcia,
  • usunięcie skrobakiem zrogowaciałego naskórka,
  • wygładzenie stóp tarką,
  • nałożenie kremu lub balsamu nawilżającego.

Kremy, stosowane na koniec zabiegu, zawierają środki nawilżające, ale także kwasy w niskim stężeniu, co pozwala na dokonywanie dalszych korekt naskórka nawet po zabiegu. Kosmetyczki w Bodybar na Mokotowie po wykonaniu pedicure kwasowego zalecają dalsze stosowanie kremów w domu w celu dłuższego utrzymania efektów gładkiej skóry na stopach.

Dlaczego pedicure kwasowy?

Pedicure kwasowy pozwala w krótkim czasie uzyskać gładkie stopy bez zgrubiałego naskórka. Metoda ta działa przede wszystkim szybko. Jest w pełni bezbolesna i bezpieczna.

W przypadku pedicure na Mokotowie w Studio Bodybar, stosowane kwasy Callus Peel mają również właściwości lecznicze. Pozwalają usunąć pęknięcia pięt oraz usunąć przerośnięty zrogowaciały naskórek.

Tego rodzaju zabieg bardzo często wywołuje pozytywne zdziwienie u osób, które decydują się na niego po raz pierwszy, gdyż ich stopy nigdy wcześniej nie były tak gładkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj