Top 7 aplikacji, które pomogą ci poprawić pamięć

Coraz częściej łapiesz się na tym, że zapominasz o ważnych rzeczach? Może to oznaczać, że nie jesteś w najlepszej formie intelektualnej… Na szczęście jest na to rada. Umysł, podobnie jak i ciało, do sprawnego funkcjonowania potrzebuje regularnych treningów. Nudzą cię krzyżówki i szarady? Wykorzystaj Internet i aplikacje, które pomagają poprawić pamięć! Oto nasze propozycje.

  1. Lumosity

Lumosity to współtworzony z naukowcami z różnych dziedzin atrakcyjny program treningowy dla mózgu. Dostosowuje się on do poziomu i możliwości użytkownika, stawiając przed nim coraz większe wyzwania i nie dopuszczając do tego, by się nudził. Internet oszalał na punkcie Lumosity już kilka lat temu, ale jego twórcy nie spoczywają na laurach i wciąż rozwijają jej funkcjonalności.

  1. Elevate

Aplikacja Elevate to prosty codzienny trening umysłu, który skupia się na rozwoju kluczowych zdolności kognitywnych, by poprawiać twoją wydajność i pewność siebie. Za sprawą ponad 35 różnych gier rozwija zdolność koncentracji, szybkość przetwarzania informacji, podstawowe umiejętności matematyczne i wiele, wiele innych.

  1. Peak

To zaprojektowany jako podzielona na sektory tematyczne nowoczesna gra trening mózgu, który codziennie proponuje ci nowe, trudniejsze niż wcześniej zadania. Co ważne, Peak działa także w trybie offline, a to oznacza, że możesz wyłączyć Internet i związane z nim powiadomienia, by w pełni skupić się na umysłowym treningu.

  1. Brain Wars

Inaczej niż pozostałe wspomniane aplikacje, Brain Wars nastawiona jest na przyjazną rywalizację z przyjaciółmi i nieznajomymi. Rozwiązując różnego rodzaju zadania i zagadki – puzzle, krzyżówki czy sudoku – jednocześnie ścigasz się z innymi użytkownikami. To więc dobre ćwiczenie nie tylko na poprawę pamięci, ale też na zwiększenie wydolności pracy pod presją czasu.

  1. Neuro Nation

Ta aplikacja proponuje ci na początku wypełnienie krótkiego testu diagnostycznego. Na jego podstawie określa się twoje mocne i słabe strony, by przygotować optymalny trening umysłu dla twoich potrzeb. Proponując 27 zadań na 250 różnych poziomach trudności, podsuwa ci ciągłe wyzwania i pozwala uniknąć nudy.

  1. Memorado

Memorado zgrabnie łączy w sobie ciekawy trening mózgu z ćwiczeniami, które pomagają mu się zrelaksować i zregenerować. Często o tym zapominamy, ale wartościowy odpoczynek – oparty na medytacji i metodach mindfulness – jest równie ważny, co regularny wysiłek mózgu. Aplikacja ta wyróżnia się naprawdę dopracowaną, atrakcyjną szatą graficzną.

  1. Tricky Test

Wydaje ci się, że jesteś dobra w rozwiązywaniu problemów? Tricky Test udowodni ci, że jeszcze wiele można w tym zakresie poprawić… To zestaw podchwytliwych zagadek i zadań, które wymagają nieszablonowego myślenia i – często! – mechanicznego manipulowania telefonem w celu znalezienia podpowiedzi. W sam raz na poprawę pamięci!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj