Jaki rodzaj laktatora będzie dla Ciebie najlepszy?

Kiedy szykujesz wyprawkę przed narodzinami dziecka, nie możesz zapomnieć o laktatorze. Urządzenie to może okazać się niezbędne w wielu sytuacjach związanych z karmieniem malucha.

Ręczny czy manualny?

To bez wątpienia pierwszy problem przed jakim staniesz. Laktator ręczny wybierz, kiedy nie planujesz ściągać pokarmu zbyt często i nie chcesz inwestować dużych pieniędzy w urządzenie. Zaletą laktatorów ręcznych jest to, że działają cicho. Nie musisz się więc obawiać, że obudzisz dziecko. Z łatwością też zabierzesz go ze sobą w podróż czy do pracy. Niestety, używanie tego rodzaju laktatora wymaga sporego wysiłku. Odciąganie pokarmu zazwyczaj zajmuje dużo czasu i jest męczące. Po kilkunastu minutach możesz odczuwać ból rąk.

Laktator elektryczny jest dużo wygodniejszy. Nowsze modele mogą działać zarówno po podłączeniu do prądu jak i z bateriami wymiennymi. Sprawdzi się, gdy masz duży nadmiar pokarmu oraz jeśli potrzebujesz korzystać z urządzenia bardzo często, np. kiedy chcesz pobudzić laktację lub gdy czeka cię dłuższy pobyt poza domem. Szukając odpowiedniego urządzenia zwróć uwagę na to, czy posiada on dwie fazy odciągania. Dzięki temu możesz najpierw stymulować wypływ pokarmu, a dopiero w drugim kroku odciągnąć go w odpowiedniej ilości. Tego typu opcje posiada laktator elektryczny Lansinoh. Dodatkowo jest on bardzo lekki i poręczny, więc bez problemu będziesz mogła go przenosić na przykład w torebce.

Podwójny czy pojedynczy?

Nietrudno się domyślić, że pokarm odciągniesz dużo szybciej, używając laktatora podwójnego. Po około 10-15 minutach powinnaś skończyć jedną sesję. Dodatkowo, używając laktatora podwójnego, możesz podnieść poziom prolaktyny w organizmie, a co za tym idzie, zwiększyć produkcję mleka (ma to ogromne znaczenie, jeśli masz za mało pokarmu). Pojedynczy laktator sprawdzi się, jeśli planujesz często go przewozić – jest dużo mniejszy i łatwiej go spakować.

Dobrze dobrany laktator może Ci pomóc w wielu sytuacjach i stać się Twoim sprzymierzeńcem w trudniejszych momentach związanych z karmieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj