Solidne meble z litego drewna czyli zakup na lata

Zastanawiasz się jakie meble będą odpowiednie do Twojego mieszkania? Może warto postawić na meble z litego drewna. Poniżej opiszemy ich zalety.

Podczas gdy jedni kupują meble wykonane z jak najtańszych materiałów, aby wtedy, gdy się zniszczą, łatwo wymienić je na kolejne, dla innych ważna jest jakość na długie lata. Jeżeli celem jest umeblowanie trwałe, wytrzymałe i estetyczne, warto postawić na lite drewno.

Dlaczego warto wybrać meble z litego drewna?

Lite drewno jest najbardziej bliskie naturze. Termin ten odnosi się do odpowiednio obrobionych desek, ale również określa się nim klejone części pociętego drewna (klejonka), z których tworzy się płyty o różnych wymiarach.

Z litego drewna można wykonać meble do wielu wnętrz, między innymi stoły i krzesła, ramy łóżek, komody, regały, witryny, półki, szafki RTV, meble kuchenne czy meble biurowe. Stosuje się drewno dębowe, jesionowe, bukowe, sosnowe, które może być też barwione na różne kolory. Wobec tego to uniwersalny rodzaj materiału, z którego można wykreować meble o wielu stylach – nowoczesne, klasyczne.

Główne zalety mebli z litego drewna:

– mają luksusowy wygląd – stanowią efektowne dopełnienie wystroju

– są unikatowe – każdy mebel jest wykonany ręcznie i jedyny w swoim rodzaju

– mogą przybrać różne kształty – pasują do wielu aranżacji

– są trwałe – solidne meble z litego drewna posłużą na wiele lat

– nadają się do renowacji – można je szlifować, malować

Drewno lite stanowi zatem alternatywę dla materiałów drewnopodobnych jak płyty laminowane, płyt fornirowanych, które pokrywane są cienką, kilkumilimetrową warstwą drewna naturalnego.

Meble z litego drewna także na indywidualne zamówienie

Produkcją mebli drewnianych zajmują się stolarnie, które w swoich katalogach i sklepach prezentują gotowe wzory, ale również mogą wykonać solidne meble z litego drewna na zamówienie klienta.

Szeroką gamę mebli z litego drewna oferuje producent Stolarnia Łobzów, który prezentuje je na swojej stronie internetowej: https://stolarnialobzow.pl/. Stolarnia ta poza nowoczesnymi i klasycznymi meblami drewnianymi umożliwia dopasowanie ich do konkretnych potrzeb, na przykład pod względem wymiarów. Realizuje również zamówienia indywidualne – na podstawie dostarczonego szkicu może wykonać jego projekt i wizualizację 3D. Dzięki temu tworzy solidne meble z litego drewna, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj