Jak kompleksowo wykończyć podłogę?

Panele winylowe, listwy przypodłogowe, podkłady pod panele czy listwy progowe. Wszystko to jest absolutnie konieczne, aby kompleksowo wykończyć podłogę w swoim domu, czy mieszkaniu. Co musimy wiedzieć na ten temat? Dlaczego warto zdecydować się na produkty firmy Arbiton?

Listwy przypodłogowe

Jak się okazuje, jest to bardzo często pomijany element, głównie ze względu na pośpiech, z jakim mamy do czynienia w czasie budowy czy remontu. Wbrew pozorom jest to naprawdę niemały błąd, ponieważ to właśnie one decydują o negatywnym lub pozytywnym odbiorze danego wnętrza. Należy również pamiętać, że jest to produkt, który pełni jednakowo funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną. W związku z tym, w czasie remontu warto na chwilę zwolnić i wybrać odpowiedni produkt.

Solidne listwy przypodłogowe to produkty, które wykonywane są z MDF. Żadne zwierzę domowe czy dziecko nie stanowi dla nich zagrożenia. Ponadto, w ich przypadku nie będziemy musieli męczyć się z powszechnym problemem, jakim jest wyginanie się. Nie ma co się oszukiwać, takie rozwiązanie jest jednak o wiele droższe niż alternatywa, którą są listwy wykonane z PCV. Zarówno jedne, jak i drugie typy produktów jesteśmy w stanie pozyskać z szerokiej oferty firmy Arbiton Bez większych problemów będziemy także w stanie dopasować je do koloru naszej podłogi. Listwy przypodłogowe mogą być sposobem na ukrycie kabli, przez co znacznie zwiększymy estetykę pomieszczenia.

Wybór odpowiedniego produktu jest głównie zależny od naszego budżetu. Warto jednak pamiętać, że jest to zakup na wiele lat, dlatego wybranie znacznie wytrzymalszego rozwiązania, jakim są listwy wykonane z MDF, zaowocuje w przyszłości.

Panele winylowe

Z roku na rok panele winylowe stają się coraz popularniejsze. Charakteryzują się dobrą wytrzymałością, która jest niezwykle ważna w czasie wykańczania podłóg. Warto także pamiętać, że dzięki swojej odporności na wilgoć, możemy je wykorzystać w łazience czy kuchni.

Jeżeli nasz budżet jest nieco ograniczony i nie możemy pozwolić sobie na zakup drewnianej podłogi, to warto wybrać panele winylowe. Firma Arbiton oferuje swoim klientom bardzo wiele paneli wykonanych w przeróżnych kolorach, wzorach czy fakturach. Odpowiednie ułożenie sprawi, że zyskamy wielką swobodę w kreowaniu swoistego charakteru naszego wnętrza. Bez żadnego problemu jesteśmy w stanie stworzyć nowoczesne czy tradycyjne aranżacje. Nie możemy także zapomnieć, że panele winylowe to idealny środek, który pozwoli nam na ułożenie podłogi zarówno w domu, mieszkaniu, jak i biurze.

Warto wspomnieć, że panele winylowe są odporne na wilgoć, dlatego bez problemu jesteśmy w stanie wykorzystywać je w takich pomieszczeniach jak łazienki, przedpokoje czy kuchnie. Ponadto są one zupełnie obojętne na ścieranie, rozrywanie czy jakiekolwiek obciążenia mechaniczne. W większości wypadków są one produkowane z materiałów trudnopalnych oraz nie gromadzą na sobie dużych ilości kurzu.

Listwy progowe

Podobnie jak listwy przypodłogowe, również są bardzo często zapominane, a to przecież one są absolutnie niezbędne do wykreowania całkowicie płynnego przejścia między pokojami. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdyż ich zadaniem jest zamaskowanie szpary, jaka pojawia się w progu. Nie możemy również zapomnieć o funkcji estetycznej. Bez nich niemożliwe byłoby połączenie zupełnie dwóch odmiennych powierzchni. Warto także wspomnieć, że są one produkowane z różnych materiałów, dlatego dopasowanie ich do wnętrza nie powinno stanowić problemu.

Kiedy wybieramy listwy progowe, możemy zetknąć się z aż trzema ich typami:

  • O profilu dylatacyjnym;
  • O profilu połączeniowym;
  • O profilu zakończeniowym.

Każde z nich przeznaczone są do innego zadania, dlatego, zanim zakupimy konkretny produkt, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Problem możemy napotkać z wyborem koloru. Kiedy obie podłogi mają taką samą barwę, nie będzie stanowiło to kłopotu, jednak w przeciwnym razie może się on pojawić. W takich wypadkach należy po prostu zrezygnować z jednego koloru i postawić na ten bardziej dominujący.

Podkłady pod panele

Podkład pod panele jest niezwykle istotny, gdyż to on zabezpiecza je przed zniszczeniem oraz izoluje od podłoża. Oczywiście możemy również zamontować panele bez podkładu, jednak żaden fachowiec nie zaleci nam takiego działania. Nie możemy także zapomnieć, że zapewniają nam one świetną izolacją cieplną, jak i akustyczną. Jakie rodzaje podkładów pod panele mamy do wyboru?

  • Podkłady polietylenowe. Jest to świetny wybór pod użytkowym kątem. Warto postawić na grubsze rozwiązanie, które zniweluje nierówności podłoża;
  • Pianka pod panele podłogowe. To najtańsza opcja, która cieszy się bardzo dużą popularnością. Dobrej jakości produkty, jakie możemy zakupić w firmie Arbiton, zapewnią nam sporą żywotność oraz świetną akustykę;
  • Podkłady polistyrenowe. Polistyren nie przewodzi ciepła, jednak otwory wykonane w podkładach odprowadzają ciepło ku górze;
  • Tektura karbowana i papier falisty. Świetnie niweluje hałas, jednak jest przeznaczona jedynie do równych posadzek;
  • Podkład korkowy. To rozwiązanie również dobrze radzi sobie z hałasem, jest ono jednak cienkie, dlatego także jest zarezerwowane dla płytkich posadzek;
  • Eko-płyty. Cechuje je dobra izolacja cieplna i akustyczna, jednak nie nadają się do miejsc, w których występuje wilgoć.

Dlaczego warto skorzystać z oferty firmy Arbiton?

Firma Arbiton swoim klientom oferuje produkty najwyższej jakości. Kiedy remontujemy dom czy wykańczamy mieszkanie, chcemy, aby nasza podłoga przez długie lata spełniała swoje zadanie. Właśnie to jest w stanie zapewnić nam ta firma, która obsłużyła już wiele zadowolonych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj