Co zrobić, aby rozświetlić pokój z małymi oknami?

W mieszkaniu spędza się dużą część życia, dlatego dąży się do tego, by pomieszczenia były jasne i przytulne. Wnętrza z niewielkimi oknami, przez które dociera mała ilość światła mają szansę stać się wyjątkowo urokliwymi. Zastosowanie kilku metod na rozjaśnienie pomieszczenia ulepszy spędzany w nim czas.

Postaw na jasne ściany

Wnętrze z niewielką ilością wpuszczanego światła i ciemnymi ścianami może stać się przygnębiające i nieprzyjemne. Nie zaleca się stosowania w takich pomieszczeniach szarości, granatów, fioletów, ciemnych zieleni ani innych chłodnych kolorów i odcieni. Zdecydowanie lepsze wrażenie zrobią jasne barwy pastelowe – ciepłe beże, żółcienie, biele, pudrowe róże. Takie kolory zapewnią doskonały efekt i uczynią wnętrze przytulnym.

Meble też mają znaczenie!

Wyposażenie wnętrza tworzy całą aranżację, dlatego w dodaniu jej ciepła i przyjemnego klimatu pomoże wybranie jasnych mebli. Szczególnie korzystny wpływ na stworzenie przytulnego wnętrza będą miały mebla na wysoki połysk lub o powierzchni odbijającej światło z agatameble.pl – modna meblościanka z oświetleniem, szklany stolik kawowy i komplet wypoczynkowy z białej skóry ekologicznej w sposób zaskakujący odmienią pomieszczenie.

Siła tkwi w dodatkach!

Projektanci i dekoratorzy wnętrz zalecają wyposażenie wnętrza z małymi oknami w duże, odbijające każdy promień światła lustro. Umieszczone naprzeciwko okno sprawi, że pomieszczenie wyda się nie tylko jaśniejsze, ale również większe. Duże lustro nie zawsze pasuje do aranżacji, dlatego można je zastąpić kompozycją kilku mniejszych, co da równie ciekawy efekt. Istotne są również drobiazgi, które w znaczący sposób przyczyniają się do stworzenia przytulnej atmosfery. Do pokoju z małymi oknami doskonale pasują dekoracje i ozdoby z elementami chromowanymi, srebrnymi i złotymi, które odbijają światło. Nie można pominąć także oświetlenia – duże lampy, halogeny czy taśmy LED są niezbędne w pomieszczeniu, w którym brakuje światła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj