Jaki zamek do drzwi wybrać?

Zamki do drzwi potrafią zapewnić wysokie bezpieczeństwo w naszych mieszkaniach, a co za tym idzie również komfort i spokój wszystkich domowników. Żeby jednak tak było w rzeczywistości, trzeba je uważnie dobrać do własnych potrzeb. Zamki do drzwi dzielą się na określone rodzaje – inne stosujemy w drzwiach wejściowych, a inne wewnątrz domu. Do najpopularniejszych należą zamki nawierzchniowe oraz zamki wpuszczane – zobacz, czym się różnią i które z nich warto wybrać do swojego domu.

Popularne rodzaje zamków do drzwi – co warto wiedzieć

Standardowy podział zamków do drzwi uwzględnia przewidziany sposób montażu. Rodzajem, który zapewnia wysokie bezpieczeństwo i często znajduje się w naszych domach czy biurach, są zamki wpuszczane, które montuje się wewnątrz drzwi. Polecają je zarówno profesjonalni ślusarze z Warszawy, jak i osoby, które zdecydowały się na ten typ zamka do drzwi. Są one wyposażone w zatrzask, który uruchamia się w wyniku półobrotu klamki, lub w specjalną zasuwę współgrającą z posiadanym kluczem. Zasadniczą cechą, która odróżnia od nich kolejny popularny rodzaj, czyli zamki nawierzchniowe, jest to, w jaki sposób je zakładamy – montaż zamka nawierzchniowego odbywa się nie wewnątrz, a na powierzchni drzwi. Wybierane są one wtedy, gdy skrzydła są cienkie i nie można w nich przeprowadzić montażu zamka wpuszczanego lub gdy z innych powodów nie możemy wiercić w drzwiach. Oba rodzaje zamków do drzwi zapewniają bezpieczeństwo, natomiast ze względu na sposób działania i umiejscowienie w drzwiach wejściowych montujemy często zamek wpuszczany.

Niezawodne zamki do drzwi – jak wybrać z pomocą ślusarza z Warszawy?

Przy wyborze najlepszych zamków do drzwi należy kierować się ich przeznaczeniem i jakością, a w razie wątpliwości warto zgłosić się do zaufanych ślusarzy, czyli do takich specjalistów jak pracujący w polecanym Pogotowiu zamkowym Warszawa. Doświadczony technik z łatwością poradzi sobie z montażem zamków w drzwiach, a przede wszystkim zaprezentuje zalety każdego modelu, by pomóc w podjęciu tak ważnej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj