Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

ray ban twoje soczewki

Lato, słońce kusi opalenizną, wygrzewa ciało, zachęca do spacerów. Na straganach nie tylko sprzedawcy lodów kuszą aromatycznymi i zimnymi przysmakami, ale także z pewnością w miejscowościach turystycznych natkniemy się na szereg stoisk z okularami dla pań, panów, dzieci. Kolorowe modele we wszystkich fasonach będą kusić nie tylko wyglądem oraz samym szaleństwem związanym z wakacyjnymi zakupami, ale także ceną. Ta bywa niezwykle atrakcyjna. I niech to właśnie ona w czasie letniej beztroski powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Nie da się zapewnić odpowiedniej ochrony oczu za kilkadziesiąt złotych. Zobacz, jak i gdzie kupować okulary przeciwsłoneczne oraz na co trzeba zwracać uwagę.

  1. Dlaczego warto kupić dobre szkła?
  2. Okulary tylko z filtrem
  3. Jak dopasować okulary słoneczne?
  4. Jakie okulary na co dzień?

Dlaczego warto kupić dobre szkła?

 ray ban twoje soczewki

Z pewnością, wybierając odpowiednie okulary przeciwsłoneczne na przykład z https://www.twojesoczewki.com/104-okulary-przeciwsloneczne-ray-ban, w pierwszej kolejności będziemy zwracać uwagę na kolory i kształty. Poza działaniem jest to przecież jedna z ważniejszych ozdób na twarzy. Chcemy doskonale podkreślać styl i dlatego niezmiennie to marka Ray Ban – oryginalne okulary jest w czołówce wszystkich topowych rankingów. Poza tym trzeba pamiętać, że nie tylko chronią one przed ostrymi promieniami słońca, ale również zabezpieczają oczy przed wieloma groźnymi chorobami takimi jak na przykład czerniak. Dlatego właśnie niezwykle istotne są takie oznaczenia jak CE, EN, ISO lub UV 400 i nawyk, że wybiera się jeden z 60 salonów w Polsce a nie stragan, gdy chce się kupić okulary.

Okulary tylko z filtrem

By chronić oczy przed czerniakiem, należy zainwestować w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne. Tu nie ma półśrodków i oszczędność. Oczywiście szkła nie gwarantują, że nie zachorujemy, ale zdecydowanie zmniejszają ryzyko powstania i rozwoju choroby. Odpowiedniej jakości okulary dostępne w sklepie Twoje Soczewki mają więc filtry UVA i UVB, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem oraz inne oznaczenia.

Jak dopasować okulary słoneczne?

 ray ban twoje soczewki

W kolekcjach twojesoczewki.com znaleźć można różne modele okularów, które można dopasować do stylizacji, kształtu twarzy czy też koloru cery. Poza tym oczywiście co roku pojawiają się kolejne modne fasony, które przebojem podbijają rynek. I choć oczywiście najważniejszym aspektem przy wyborze okularów musi być ochrona oczu, to trzeba pamiętać, że to najbardziej charakterystyczny dodatek do garderoby. Specjaliści podkreślają, że wielkość okularów należy dopasować w ten sposób, by światło nie wpadało do oczu bokiem. Oczywiście muszą dobrze wyglądać oraz nie mogą uciskać nosa ani uszu. W zasadzie to nie powinniśmy czuć, że mamy je na sobie. Kolor soczewek poza tym że podkreśla styl, również ma swój wpływ na to, jak widzimy i ile światła wpływa do oczu.

Same okulary nie tylko chronią oczy, ale także skórę wokół nich. To szczególnie ważne, ponieważ jest ona delikatna i wrażliwa, a promieniowanie sprawia, że starzeje się zdecydowanie szybciej i pojawiają się zmarszczki. Dlatego też pomimo dobrania odpowiednich okularów przeciwsłonecznych nie można zapomnieć o stosowaniu dobrego kremu z wysokimi filtrami.

Jakie okulary na co dzień?

Po okulary przeciwsłoneczne najczęściej sięgamy latem, ale nie warto o nich zapominać także zimą, szczególnie gdy lubimy białe szaleństwo. Warto pamiętać o tym, że kolor szkieł również ma znaczenie. Najczęściej oczywiście sięgamy po ciemne –  szare, grafitowe, brązowe, ciemno zielone soczewki. To doskonałe rozwiązanie wtedy, gdy słońce intensywnie świeci. Wieczorem oraz wtedy, gdy zachmurzenie jest duże, warto wybierać szkła o zabarwieniu pomarańczowym, żółtym, jasno zielonym, różowym. To także najbardziej designerskie propozycje na rynku, które zapewnią świetną ochronę a także nieszablonowy wygląd. Niezmiennie najważniejsze będą jednak wysokie parametry techniczne, które są określane poprzez użycie odpowiednich powłok oraz filtrów. Specjaliści podkreślają, że to promieniowanie UVA jest szczególnie niebezpieczne dla oka.

 ray ban twoje soczewki

Modne okulary można znaleźć z różnymi kolorami soczewek. Poza niewątpliwą ich funkcją estetyczną należy zwrócić uwagę na to, kiedy sięga się po konkretne barwy szkieł. To szczególnie istotne dla kierowców a także dla sportowców. Oczywiście kolory wynikają także z panującej w danym sezonie mody, choć nie to powinno być najważniejsze. Na przykład miedziane szkła dedykowane są kierowcom i doskonale sprawdzają się przy prowadzeniu samochodów. Ich główną zaletą jest to, że świetnie pochłaniają światło niebieskie, które rozprasza oko oraz powoduje dyskomfort. Dlatego miedziane okulary sprawiają, że zdecydowanie szybciej zarejestruje się zmieniające światła czy też manewr samochodu przed nami. Można również wybrać okulary z brązowymi szkłami, ale nie rozjaśniają one przestrzeni, tylko mają bardziej neutralne działanie. Takie modele sprawdzają się więc na co dzień oraz przy takich aktywnościach jak bieganie czy jazda na rowerze. Uniwersalne są także szare soczewki. Miłośnicy designerskich rozwiązań z pewnością zwrócą uwagę na zielone szkła. To doskonałe rozwiązanie na słoneczne letnie i zimowe dni. Poza tym że chronią, zapewniają wyostrzone widzenie, to także pozwalają oczom odpocząć.

twoje soczewki okulary przeciwsłoneczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj