Jak znaleźć dobrego psychoterapeutę w Warszawie?

psychoterapeuta-warszawa

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak znaleźć odpowiedni gabinet psychoterapii w Warszawie, bo wybór jest obecnie ogromny. Korzystanie z usług  psychologa/psychoterapeuty jest coraz popularniejsze. Wiele osób dostrzega zależność między stanem ciała i umysłu. Nie można być zdrowym i prowadzić udanego życia, jeśli ma się problemy natury psychicznej. Pomoc specjalisty przyda się w wielu przypadkach, nawet jeśli ktoś nie boryka się z żadną jednostką chorobową. Czasem natłok myśli staje się bardzo problematyczny i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Bagatelizowanie tego typu symptomów to jednak prosta droga do pojawienia się różnych zaburzeń i rozwoju rozmaitych schorzeń.

Poszukiwany dobry psychoterapeuta Warszawa – jak go znaleźć?

Umysł i ciało powinny być traktowane jako całość, bo skupienie się wyłącznie na jednym obszarze prowadzi do zaniedbania innych. Wszystko w organizmie współgra ze sobą. Warto wobec tego podjąć odpowiednie działania w kierunku odzyskania utraconej homeostazy. Dobry psychoterapeuta jest w stanie zauważyć wiele rzeczy, których pacjent nie dostrzega. Łatwiej jest znaleźć pierwotne źródło powstałego problemu, a po otrzymaniu cennych wskazówek uporanie się z nim stanie się możliwe do zrealizowania. Jeżeli ktoś boryka się z różnymi traumami, jego bolączką są relacje międzyludzkie, nie czerpie satysfakcji z relacji partnerskiej, warto zapisać się do psychoterapeuty.

Jest to osoba, która ukończyła studia psychologiczne i otrzymała certyfikat psychoterapeuty. Posiadane wykształcenie, dyplomy i uprawnienia to niezwykle istotne elementy. Osoba wykształcona i ciągle się dokształcająca jest w stanie udzielić należytej pomocy osobie z zaburzeniami psychicznymi. Sprawdzić powinno się to, gdzie dana osoba ukończyła studia i gdzie uzyskała certyfikat oraz w jakim nurcie lub czy jest w trakcie szkolenia. Warto też mieć na uwadze opinie rodziny i znajomych, rekomendacje zaufanych lekarzy. Poszukując informacji w Internecie, czyli na portalach i forach, trzeba je zweryfikować.

Po czym poznać profesjonalistę?

Po sprawdzeniu tego, czy potencjalny psychoterapeuta jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje, można przejść do kwestii związanej z superwizją. Profesjonalista zawsze korzysta z pomocy bardziej doświadczonego psychoterapeuty, aby móc świadczyć swoje usługi na jak najwyższym poziomie. Poddawanie się superwizji ma szczególne znaczenie dla kogoś, kto przychodzi do psychoterapeuty ze skomplikowanymi problemami natury psychicznej i wymaga profesjonalnej pomocy. Specjalista bez trudu oceni, jaka odmiana terapii będzie odpowiednia dla danego pacjenta po przeprowadzeniu z nim wywiadu.

Warto wobec tego umówić się na wstępną diagnozę do psychoterapeuty. Tyle wystarczy do określenia rodzaju problemu i dobrania odpowiedniego leczenia. Zaleca się także sprawdzić to, w czym dokładnie specjalizuje się psychoterapeuta, jakie stosuje metody pracy. Nie powinno być też problemu z przerwaniem terapii, jeśli klient będzie niezadowolony z efektów, nie uzyska pożądanych zmian lub będą one niezadowalające. Trzeba też pamiętać o tym, że liczy się usposobienie terapeuty, jego zachowanie ma duży wpływ na poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas sesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj