Depilacja nóg woskiem – jak się przygotować?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. W tym czasie coraz więcej kobiet zaczyna myśleć o depilacji woskiem. Najczęściej decydujemy się na usunięcie owłosienia z nóg. Depilacja woskiem jest wygodna i gwarantuje kilka tygodni gładkiej skóry. Właśnie dlatego coraz więcej kobiet decyduje się właśnie na ten zabieg. Jeśli więc i Ty należysz do osób, które w tym roku chcą wypróbować depilację nóg woskiem na własnej skórze, z pewnością chętnie dowiesz się, jak przygotować się do takiego zabiegu. Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, co zrobić przed usuwaniem owłosienia i gdzie najlepiej umówić się na depilację.

Pielęgnacja nóg przed depilacją woskiem

Odpowiednie przygotowanie skóry przed depilacją jest niezwykle ważne. Kilka dni wcześniej koniecznie wykonaj gruboziarnisty peeling okolic, z których chcesz usunąć nadmierne owłosienie. To jedyny zabieg kosmetyczny, który należy zrobić. Unikaj natomiast opalania się, które może podrażnić skórę. Tuż przed depilacją unikaj stosowania balsamów czy oliwek, ponieważ wosk nie jest w stanie odpowiednio przywierać do natłuszczonej skóry. Oczywiście – zrezygnuj również z depilacji. Jeśli włoski będą zbyt długie, specjalistka sama je skróci przed wykonaniem zabiegu.

Zdrowa skóra przed depilacją nóg woskiem

Na zabieg depilacji często umawiamy się z kilkudniowym wyprzedzeniem i nie zawsze możemy wszystko przewidzieć, dlatego tuż przed wizytą w wybranym salonie,dokładnie przyjrzyj się skórze. W razie potrzeby lepiej odwołać zabieg niż na miejscu przekonać się, że jego wykonanie będzie niemożliwe. Co dyskwalifikuje Cię do przeprowadzenia depilacji nóg woskiem? Przede wszystkim są to czynne alergie, oparzenia słoneczne, wypryski, świeże siniaki czy strupki oraz skaleczenia. Takie zmiany na skórze mogą zaostrzyć się pod wpływem depilacji. Zanim więc zdecydujesz się na zabieg, wylecz wszelkie dolegliwości.

Jeśli posiadasz pieprzyki, zarośla bądź inne zmiany, które towarzyszą Ci na co dzień, zaklej je tuż przed zbiegiem. Naruszenie powierzchni skóry w okolicy takich zmian może prowadzić do różnych komplikacji. Poproś osobę, wykonującą zabieg, aby zwróciła szczególną uwagę na właśnie te miejsca.

Nie planuj wielkich wydarzeń tuż po depilacji

Depilacja nóg woskiem to zabieg bezpieczny i zwykle nie wywołuje żadnych efektów niepożądanych. Nie oznacza to jednak, że w żadnym wypadku nie wydarzy się nic, powodującego lekki dyskomfort. Po depilacji może bowiem pojawić się zaczerwienienie czy podrażnienie skóry, a w ekstremalnych przypadkach nawet naruszenie ciągłości naskórka czy alergia. Niestety, nie zawsze możesz przewidzieć, jak zareagujesz na dany zabieg. Właśnie dlatego lepiej zrezygnuj z wielkich wyjść na kilka dni po depilacji. Odpuść także basen, saunę czy opalanie.

Gdzie udać się na depilację nóg woskiem?

Depilację nóg woskiem oferuje naprawdę wiele miejsc w całej Polsce. Jeśli jesteś z Warszawy, warto zdecydować się na wizytę w Bodybar. To rekomendowany salon kosmetyczny z kompleksowymi usługami. Wybierając miejsce do depilacji nóg woskiem, kieruj się opiniami osób, które już odwiedziły wybrany salon. Podczas wizyty zwróć również uwagę na profesjonalizm obsługi oraz czystość.

Depilacja nóg woskiem to zabieg, na który warto zdecydować się zwłaszcza przed zbliżającą się wiosną. Już dziś umów się na usuwanie nadmiernego owłosienia i ciesz się gładką skórą. Mamy nadzieję, że nasze porady sprawią, że depilacja nóg woskiem będzie dla Ciebie miłym doświadczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj