Ozdoby ogrodowe, które warto kupić

Wiele osób marzy o zadbanym ogrodzie. Aby to osiągnąć, poświęca mnóstwo czasu na pielęgnację roślin. Pozornie wydaje się, że to wystarcza. Współcześnie architekci krajobrazu tworzą jednak swoje projekty w oparciu o szereg różnorodnych elementów. Warto brać przykład z ich inspiracji, gdy pragnie się, aby ogród był jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Oprócz ozdobnych roślin i zadbanych rabatek z kwiatami warto również zdecydować się na ozdoby ogrodowe. Jest to pewien sposób na zindywidualizowanie przestrzeni wokół domu. Podczas aranżacji należy się jednak kierować zasadą spójności całej koncepcji. Jakie ogrodowe ozdoby powinny zwrócić naszą uwagę?

Figurki do ogrodu – ptaki

Wśród popularnych dekoracji do ogrodu nie może zabraknąć różnorodnych modeli ptaków. W zależności od dostępnego miejsca, preferencji i koncepcji aranżacji można zdecydować się m.in. na gołębie, sowy, bociany, łabędzie, kaczki, mewy oraz czaple. Ciekawym rozwiązaniem są ozdoby ogrodowe, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również wydają dźwięki. Ptasie trele mogą nam towarzyszyć podczas odpoczynku w ogrodzie.

Modele ptaków naturalnych wielkości mogą zmylić nie jednego odwiedzającego. Ogrodowe ozdoby warto dobierać z umiarem. Zbyt wiele różnokolorowych zwierząt może wprowadzić chaos i nieporządek. Najlepiej wybrać kilka takich samych lub podobnych modeli, aby zachować spójną koncepcję. Jeżeli lubimy prawdziwe ptaki, możemy zdecydować się na umieszczenie w swoim ogrodzie dekoracyjnego poidła dla ptactwa.

Bajkowe ogrodowe ozdoby

Osoby, które lubią nieszablonowe ozdoby ogrodowe, mogą postawić na dekoracje rodem z bajek. Od kilku lat do łask wracają figurki do ogrodu – krasnale. Trendem ostatnich sezonów są również różowe flamingi. W przypadku bajkowych dekoracji należy jednak zachować szczególny umiar. Jedna lub dwie figurki w zupełności wystarczą. Zbyt dużo bajkowych postaci może wprowadzić pewien rozgardiasz.

Coraz większą popularnością cieszą się figurki do ogrodu – psy. W większości ogrodów obok pięknych, zadbanych kwiatów można zauważyć ciekawe modele zwierząt czy też postaci rodem z baśni. Jeżeli figurki do ogrodu zwierzęta będą ze sobą współgrały, ogród będzie stanowił miejsce, w którym chętnie będziemy spędzali czas – z rodziną oraz samotnie, relaksując się bliżej natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj