Gdy gotowe drzwi nie pasują – wybierz drzwi na zamówienie

W sprzedaży można znaleźć obecnie pełną gamę drzwi wejściowych przeznaczonych do domów jednorodzinnych. Gdy jednak nie można dobrać tych gotowych, najlepszym wyborem będą drzwi na zamówienie.

Standardowe skrzydła drzwiowe stosowane w drzwiach wejściowych mają szerokość 80 cm lub 90 cm. Pasują do większości budynków, w szczególności do nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego, ponieważ domy jednorodzinne realizuje się obecnie z naciskiem na dopasowanie do ustandaryzowanych rozmiarów. Sprawa prezentuje się jednak nieco inaczej wtedy, gdy chodzi o budynki starsze, przede wszystkim wznoszone w okresie PRL, a także te jeszcze starsze, czyli przedwojenne. W takich budynkach często możemy spotkać się z drzwiami, które nie odpowiadają współczesnym standardom, dlatego nie możemy dopasować do nich gotowych konstrukcji drzwiowych.

Wtedy, gdy gotowe drzwi wejściowe nie pasują do budynku, nie oznacza to jednak wcale, że musimy przygotowywać się na częściowe zamurowanie otworu drzwiowego albo jego poszerzenie. Rozwiązaniem jest wówczas zakupienie drzwi na wymiar – takie drzwi na zamówienie mogą być idealnie dopasowane! Aktualnie drzwi na zamówienie oferuje wiele firm, które zajmują się dostarczaniem stolarki drzwiowej np http://www.drzwi-pasywne.pl/seria/drzwi-na-zamowienie/. Możemy liczyć wtedy na kompleksową i profesjonalną obsługę, która będzie obejmowała pobranie wymiarów na miejscu, a także obsługę przedstawiciela przy doborze najlepszych rozwiązań konstrukcyjnych.

Następnie, po zatwierdzeniu zlecenia przez klienta, drzwi przekazywane są do produkcji. Na ogół czas oczekiwania na ich wykonanie to od 2 do 5 tygodni. Gdy drzwi na zamówienie są już gotowe, wówczas firma wykonuje ich montaż – ekipa demontuje dotychczasowe drzwi w budynku, a następnie montuje nowe. Zatem w sytuacji, gdy w sklepach nie możemy znaleźć żadnych dopasowanych drzwi do naszego domu jednorodzinnego, najlepszym rozwiązaniem będą drzwi na zamówienie wykonane na wymiar. Wtedy firma stolarska może wykonać je tak, aby pasowały do otworu drzwiowego bez potrzeby jego zawężania lub poszerzania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj