FortiAP – punkty dostępowe Fortinet

Punkt dostępowy, czyli AP (access point) to urządzenie, którego działanie polega na zapewnianiu dostępu do sieci komputerowej przy użyciu bezprzewodowego nośnika transmisyjnego. Rozwiązanie to zapewnia dostęp do sieci LAN głównie oddziałom terenowym lub firmom o większym rozproszeniu.

Jedną z firm, która zajmuje się tworzeniem punktów dostępowych jest Fortinet. Przedsiębiorstwo to jest dostawcą zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego. W ofercie Fortinet znaleźć można wiele punktów dostępowych z linii FortiAP.

Urządzenia te zapewniają bezpieczny dostęp do sieci firmowej poprzez WiFi. W przypadku, jeśli w przedsiębiorstwie używane są urządzenia FortiGate, z łatwością występuje integracja z kontrolerem sieci bezprzewodowej LAN, który wbudowane jest w ten produkt. Dzięki temu uzyskujemy ujednoliconą warstwę dostępową, a co za tym idzie – bardzo proste i sprawne zarządzanie zabezpieczeniami zarówno przewodowymi, jak i bezprzewodowymi (przy użyciu jednej, wygodnej konsoli). To rozwiązanie chroni również sieć przed najróżniejszymi zagrożeniami.

Co zapewniają punkty dostępowe Fortinet?

Proponowane przez Fortinet nowoczesne punkty dostępowe gwarantują bezpieczeństwo, elastyczność i wysoką przepustowość. Firmy mogą czerpać naprawdę spore korzyści z korzystania z najnowszych dostępnych na rynku technologii (na przykład terminale POS lub systemy zarządzania stanami magazynowymi). Opisywane produkty obsługują PoE (Power over Ethernet), więc nie wymagają żadnego dodatkowego źródła zasilania.

Produkty FortiAP zapewniają obsługę standardu 802.11ac MIMO – możliwa jest obsługa dwóch albo trzech strumieni przestrzennych. Dzięki tym punktom dostępowym możliwe jest korzystanie z prywatnych urządzeń pracowników w czasie pracy, a także z wszelakich funkcji mobilnych bez powodowania zagrożenia dla bezpieczeństwa sieci wewnętrznej. Dodatkową zaletą punktów dostępowych Fortinet FortiAP jest możliwość zintegrowania z profesjonalnym rozwiązaniem analitycznym o nazwie FortiPresence. Jest to rozwiązanie, które na rynku pojawiło się w 2014 roku. Pozwala ono na dokładne przeanalizowanie obecności klientów – jest to bardzo przydatne dla sklepów detalicznych. Wykorzystanie tego rozwiązania to na przykład sensory, które mogą analizować przemieszczanie się urządzeń mobilnych w przestrzeni, aby odróżnić klientów powracających od nowych. Dodatkowe funkcje ułatwiają analizowanie danych, co z pewnością przyda się w zarządzaniu firmą.

Wykorzystanie technologii 802.11n umożliwia osiągnięcie bardzo szybkiego zasięgu, a także wydajności aż do 450 Mbps. Na pojedynczym module radiowym można uruchomić kilka wirtualnych punktów dostępowych. Połączenie wszystkich rozwiązań oferowanych przez Fortinet pozwala na stworzenie spójnej i wydajnej przestrzeni bezprzewodowej, która w kompleksowy sposób ochrania ruch sieciowy. Po wdrożeniu tego rozwiązania klient otrzymuje możliwość wygodnego centralnego zarządzania pracą modułów radiowych, przesyłaną mocą oraz podporządkowaniem kanałów.

Seria rozwiązań Fortinet

Opisywane punkty dostępowe Fortinet należą do serii produktów zwanej Fortinet Connect and Secure. Wszystkie urządzenia zawarte w tej serii mogą być zintegrowane z firewallami nowej generacji oraz urządzeniami typu UTM (Unified Threat Management), które również są oferowane przez markę Fortinet. Stworzenie spójnej sieci z produktów oferowanych przez jedną markę jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie chcą tworzyć złożonego środowiska i chcą wyeliminować potrzebę wdrażania autonomicznych przełączników sieciowych i dodatkowych kontrolerów sieci bezprzewodowej LAN.

Opisywane w artykule punkty dostępowe z nowej linii Fortinet to urządzenia o kodach produktu: FortiAP-21D, FortiAP-24D, FortiAP-25D, FortiAP-112D, FortiAP-224D, FortiAP-223C oraz FortiAP-321C. Są to produkty gwarantujące bezpieczeństwo, niezawodność, wysoką wydajność, większą przejrzystość sieci, funkcjonalność oraz możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Gdzie zakupić rozwiązania Fortinet?

Punkty dostępowe FortiAP można zakupić w sklepach oferujących produkty marki Fortinet – jednym z takich sklepów jest thomas it. Pracownicy firmy z pewnością doradzą każdemu z klientów, jakie urządzenie wybrać, a także pomogą w jego instalacji oraz konfiguracji. Dobranie odpowiednich rozwiązań sieciowych do swojego przedsiębiorstwa jest istotną kwestią, która umożliwia sprawną pracę firmy, a także jej rozwój. Warto zwrócić uwagę na dodatkową zaletę rozwiązań Fortinet FortiAP, czyli brak dodatkowych opłat licencyjnych.

Mamy nadzieję, że lektura tego artykułu pomogła Państwu bliżej zapoznać się z rozwiązaniami FortiAP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj