Epilacja laserowa – bezbolesne usuwanie owłosienia na stałe

Perfekcyjnie gładkie, zadbane ciało, to jeden z wyznaczników współczesnego postrzegania ideału urody, do którego dąży niemal każda kobieta. Medycyna estetyczna, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedstawicielek płci pięknej, oferuje im coraz to nowe metody szybkiej, skutecznej, bezbolesnej i przede wszystkim trwałej redukcji owłosienia. Jednym z najlepszych sposobów jest epilacja laserowa z użyciem lasera diodowego Vectus, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony kobiet, ale i mężczyzn. Jakie są główne zalety i ewentualne wady depilacji laserowej? Czy istnieją wyraźne przeciwwskazania do tego zabiegu?

Epilacja laserowa Vectus – poznaj sekret jej działania

Wiele kobiet zastanawia się, na czym polega epilacja laserowa, co warto wiedzieć o zabiegu? Laser diodowy Vectus jest certyfikowanym, wysokiej klasy urządzeniem medycznym o długości fali 810 nm, produkowanym przez renomowaną, amerykańską firmę Palomar. Światło lasera działa skutecznie, niszczy włosy będące w fazie wzrostu (na zasadzie tzw. fototermolizy) sprawiając, że już nigdy nie odrastają one ponownie w tym samym miejscu. Głowica urządzenia działa bardzo precyzyjnie, eliminując tylko mieszki włosowe, bez uszkadzania okolicznych tkanek (nie musimy martwić o przerwanie ciągłości skóry, czy poparzenia – inteligentny czytnik Skintel pozwala dobrać ekspertowi optymalne parametry i ustawienia, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu).

Innowacyjna technologia zastosowana w urządzeniu sprawia, że należy ono do liderów na światowym rynku, ciesząc się uznaniem ekspertów medycyny estetycznej oraz milionów kobiet, które skorzystały z dobroczynnego działania tego lasera diodowego. Zdaniem specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy Vectus to jedno z najlepszych urządzeń dedykowanych do epilacji laserowej. Gwarantuje rewelacyjny, długotrwały efekt końcowy. Jakie są plusy i minusy właśnie tej metody redukcji niechcianych włosów?

Zalety epilacji laserowej

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu epilacji laserowej Vectus? Korzyści jest naprawdę sporo, metoda ta jest:

 • bezpieczna,
 • nowoczesna,
 • nieinwazyjna,
 • efektywna,
 • trwała,
 • bezbolesna.

Głowica lasera pokryta specjalnym, szafirowym szkłem chłodzi skórę pacjentki podczas zabiegu (funkcja Advanced Contact Cooling SM), dzięki czemu nie odczuwa ona dolegliwości bólowych ani żadnego dyskomfortu. Inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze (Skintel) sprawia, że urządzenie jest maksymalnie efektywne przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Laser diodowy Vectus wyróżnia się również niesamowitą szybkością pracy – likwidacja zbędnego owłosienia nawet z dużych obszarów ciała, trwa naprawdę krótko (zaledwie kilka minut). Co więcej, epilacja laserowa, w przeciwieństwie do innych metod redukcji włosów, może być wykonywana przez cały rok, bez względu na porę roku, co jest bardzo wygodną opcją.

Czy epilacja laserowa ma jakieś wady?

Zdaniem specjalistów epilacja laserowa jest zabiegiem pozbawionym wad. Bezpośrednio po sesji na skórze może pojawić się jedynie delikatne zaczerwienienie, które znika w ciągu doby (jest to zupełnie naturalna reakcja, która nie powinna wzbudzać niepokoju w pacjentce). Uzyskanie finalnych rezultatów wymaga też pewnej cierpliwości, gdyż potrzeba kilku zabiegów (ich liczba dobierana jest indywidualnie, po pierwszej sesji zlikwidowane zostaje około 30% włosów), aby móc cieszyć się aksamitnie gładką skórą przez lata. Kto nie może skorzystać z możliwości, jakie daje epilacja laserowa?

Przeciwwskazania do zabiegu epilacji laserowej

Jak każdy zabieg dermatologii estetycznej, również i epilacja laserowa wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, podstawowe z nich to:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • skłonność do bliznowców,
 • terapia retinoidami,
 • epilepsja,
 • cukrzyca,
 • aktywne infekcje skórne,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • rozrusznik serca,
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o epilacji laserowej Vectus? Najważniejsze informacje na temat zabiegu znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj