Jak bawić się z psem w zimę?

Psy powinny wychodzić na spacer każdego dnia niezależnie od pogody. Przechadzka to dla zwierzaka nie tylko okazja do załatwienia potrzeb fizjologicznych, ale też pretekst do wspólnej zabawy z opiekunem. Wbrew pozorom nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych można świetnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Jak się bawić z psem zimą?

Niska temperatura czy śnieg nie powinny stanowić wymówki, jeśli chodzi o spacery z psem. Najlepiej, jeśli każdego dnia wychodzimy z pupilem 2-3 razy, przy czym jedna z przechadzek powinna być nieco dłuższa. Podczas niej zwierzak może pozbyć się nadmiaru energii, a przy tym zaspokoić instynkt węszenia. Oczywiście jest to też świetna okazja do zacieśniania więzi z opiekunem w trakcie wspólnej zabawy. Co można robić zimą? Jeśli panuje mróz, warto postawić na aktywność – psy w ruchu nie będą marzły tak szybko, dlatego rozsądniej jest wyjść z pupilem na krótszy, ale bardziej wymagający spacer. Dobrym pomysłem są zabawy w śniegu i np. aportowanie. Aby zabawki dla psa nie zagubiły się w puszystym śniegu, rozsądnie jest wybrać kolorowe gadżety z linką, które znacznie łatwiej będzie znaleźć. Świetnym rozwiązaniem jest też umawianie się z zaprzyjaźnionymi czworonogami na wspólne zabawy – dzięki temu nasz pupil się wyszaleje, ale nie zmarznie.

Zimowe spacery z psem – jak zadbać o bezpieczeństwo pupila?

Pamiętajmy, że spacer powinien być dla psa przyjemnością niezależnie od panującej pogody. Zimą problemem bywa niska temperatura oraz sól, którą posypywane są chodniki. Warto więc zainwestować w specjalne ubranko dla czworonoga, które uchroni go przed dokuczliwym mrozem, zwłaszcza jeśli wyprowadzamy mało aktywnego lub starszego zwierzaka. Rozsądnie jest też zabezpieczyć opuszki łap pupila specjalną maścią. Powinniśmy ponadto obserwować czworonoga – jeśli zaczyna się trząść i podnosi łapy do góry, należy jak najszybciej wrócić do domu, bo to sygnały, że zwierzak zmarzł. Po powrocie trzeba usunąć ewentualne kule śniegu spomiędzy palców i opuszków łap, a następnie umyć je ciepłą wodą z mydłem lub szamponem dla psów i po wytarciu do sucha nałożyć krem chroniący skórę przed wysychaniem i pękaniem.

Co zrobić, jeśli pies chce szybko wracać do domu?

Niektóre psy uwielbiają szaleć na śniegu, a niskie temperatury wcale nie stanowią dla nich przeszkody, by miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Twój pupil zdecydowanie nie należy do tej grupy i zimą jak najszybciej chce wrócić do domu po załatwieniu potrzeb fizjologicznych? W takiej sytuacji problemem może być nadmiar energii u czworonoga, co nierzadko prowadzi do niszczenia butów lub mebli. W takiej sytuacji rozsądnie jest zachęcić zwierzaka do wspólnej zabawy w domu, która zaangażuje umysł pupila. Może to być ćwiczenie prostych sztuczek, zabawa w chowanego, ukrywanie przysmaków w specjalnych gadżetach lub poszukiwanie ulubionej zabawki czworonoga. Przysmaki dla psa oraz duży wybór zabawek dla zwierzaków znajdziesz na https://zoopers.pl/psy/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj