Jakie kolczyki będą dla mnie idealne? – wybierz właściwie

Niemal każda kobieta nosi kolczyki; większości z nas mamy przekłuwają uszy jeszcze w trakcie trwania szkoły podstawowej. Mogłoby się wydawać, że wybór tej ozdoby to sprawa prosta, lecz teoria z praktyką często nie idzie w parze i tak jest właśnie w tym wypadku. Na szczęście zebraliśmy wszystkie istotne wskazówki oraz zasady dotyczące tej kwestii w jednym miejscu – wystarczy poczytać.

Kolczyki z bursztynem czy w kształcie kół?

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy nosiły w uszach to, co nam się podoba i nie zwracały uwagi na konwenanse, lecz takie podejście nie zagwarantuje nam ani ładnego, ani profesjonalnego wyglądu. W takim razie przejdźmy do konkretów? Jak właściwie dobrać kolczyki, które będą podkreślały naszą urodę i styl? Przede wszystkim, aby ozdoba dobrze pełniła swoją funkcję, musi pasować do naszego typu urody. Oznacza to, że panie o delikatnym typie lub bardzo drobne powinny stawiać na małe kółeczka, kolczyki na sztyft (o dowolnym kształcie i wzorze) lub urocze i wiszące kolczyki łańcuszki. Wszystkie inne modele, czyli masywne koła lub dzwoniące i bardzo ozdobne kolczyki (na przykład w orientalnym stylu) mogą je przytłoczyć i sprawić, że będą się wydawały jeszcze drobniejsze lub mniej wyraźne.

Natomiast osoby, które z różnych rzucają się w oczy, mogą sobie pozwolić na sporo szaleństw, lecz jeśli nie zachowają umiaru, to mogą wyglądać śmiesznie niczym przebieraniec. Ponadto, zakładając na uszy coś naprawdę małego, mogą się niechcący stworzyć nieco karykaturalny efekt, a przecież zupełnie nie o to chodzi. Ponadto warto wspomnieć, że jeśli mamy alergię na sztuczną biżuterię lub nieszlachetne metale to próby noszenia takich modeli mogą się skończyć wysypką, lub swędzeniem, a nawet najładniejsze i najbardziej modne kolczyki nie są warte tak przykrych konsekwencji.

Kolczyki kolorowe a dress code w pracy

Kolejna kwestia warta poruszenia to normy ubioru obowiązujące nas w miejscu pracy. W większości biur, restauracji i instytucji publicznych należy nosić stonowana biżuterię. Jednak zawody, które nie łączą się z bezpośrednią obsługą klienta nie mają takich wymogów i śmiało możemy nosić ulubione kolczyki z kamieniami naturalnymi, nawet jeśli są dość duże. Ostatni krzyk mody to kolczyki ceramiczne oraz bardzo do nich podobne kolczyki emaliowane; te ozdoby są pokryte masą o przepięknych i fantazyjnych wzorach, lecz ich wielkość i kształt możemy dobrać do swoich indywidualnych potrzeb – dzięki temu można je nosić wszędzie i każdego dnia, nie obawiając się, że będą wyglądać nieodpowiednio. Natomiast w tak zwanych wolnych zawodach mamy pełną dowolność – w końcu powszechnie wiadomo, że nie należy ograniczać artystów, aby nie zniszczyć ich kreatywności.

Reasumując, przysłowiową wisienką na torcie każdej stylizacji jest właśnie biżuteria. Kolczyki to jeden z jej najważniejszych elementów, dlatego noś te, które naprawdę do Ciebie pasują. Kolczyki znajdują się tak blisko twarzy, że mogą wydobyć z niej oszałamiający blask. Uważamy, że naprawdę warto skorzystać z tej możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj