3 błędy, których warto uniknąć przy planowaniu oświetlenia salonu

Odpowiednie rozmieszczenie światła to klucz do stworzenia przyjemnej atmosfery. Jak tego dokonać, unikając najczęstszych błędów? Podajemy kilka najczęściej popełnianych przy aranżacji salonowego wnętrza i podpowiadamy, jak dobrze zaplanować oświetlenie.

Oświetlenie do salonu to niezwykle ważny element aranżacji, o czym często niestety zapominamy, poprzestając na meblach, dekoracji i planowaniu przestrzennemu. Przez większość dnia salon będzie przecież skąpany w świetle dziennym. Takie myślenie to pułapka – większość z osób pracujących zazwyczaj spędza czas w pokoju dziennym głównie wieczorami. To tym bardziej sprawia, że odpowiednie zadbanie o oświetlenie jest kluczowym aspektem urządzania wystroju, który należy uwzględnić przy planowaniu. Oferty firm, dystrybuujących lampy i kinkiety, są pełne najróżniejszych opcji, pozwalających Ci dostosować oświetlenie do swoich wymagań. Warto jednak wiedzieć, jakich błędów należy unikać przy przygotowywaniu aranżacji. Podpowiadamy, na co uważać!

Po pierwsze – nie ograniczaj się do lampy wiszącej

Choć to ona zazwyczaj stanowi główne źródło światła w salonie, ograniczenie zakupów do lamp wiszących nie będzie miało dobrego rezultatu. Skupienie jasności w jednej sferze zazwyczaj skutkuje brakiem widoczności w mniej osiągalnych dla lampy miejscach pokoju. Jednocześnie, tego rodzaju może wydawać się agresywne i nieprzyjemne dla oczu. Dlatego też warto uzupełnić je bocznymi źródłami światła.

Po drugie – uważnie wybierz odcień światła

Często o komforcie przebywania w pomieszczeniu decyduje nie tyle rozmieszczenie światła, a jego barwa. Najbardziej pożądane są oczywiście żarówki emitujące ciepłe światło o żółtym zabarwieniu. Nie może być ono jednak zbyt pomarańczowe. Należy uważać przede wszystkim na światło białe, które sprawia, że masz wrażenie przebywania w sterylnym, nieprzyjemnie zaaranżowanym pomieszczeniu. Ponadto, takie oświetlenie zazwyczaj pobudza – podobne emitują na przykład komputery i smartfony.

Po trzecie – nie bagatelizuj energooszczędności

Uważasz, że w energooszczędne żarówki niekoniecznie warto inwestować? Nie chcesz wydawać większej sumy po to, żeby zaobserwować jedynie znikomy spadek rachunków za prąd? Na pewno tak nie będzie! W rzeczywistości popularność żarówek LED nie wzięła się znikąd. Przy tym samym stopniu efektywności, konsumują one znacznie mniej prądu, co czyni je ekologicznym rozwiązaniem, docenianym przez osoby dbające o środowisko. A jednocześnie widocznie zmniejsza wydatki na energię. Warto inwestować w LEDy z wielu powodów! Jeśli zależy Ci na wsparciu polskich producentów, sprawdź szeroki przekrój energooszczędnych klinkierów i lamp do salonu firmy Ele-Comp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj