Czy teatr to „niedzisiejsza” forma rozrywki?

Znaczenie pojęcia „rozrywka” zmieniało się już wielokrotnie na przestrzeni wieków. Obecnie żyjemy coraz szybciej, a tym samym potrzebujemy bodźców, które będą miały pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zminimalizują towarzyszący nam stres.

Jakich rozrywek poszukujemy?

Szukamy doświadczeń, które w krótkim czasie poprawią nasz humor i odciągną myśli od codziennych zmartwień. Dlatego najczęściej kupujemy popcorn i oglądamy najnowsze hollywoodzkie produkcje, czy to na dużym ekranie kina, czy też siedząc przed telewizorem w domu. Po pracy nie mamy ochoty się skupiać i nadwyrężać. Teatr przestał być główną formą spotkania z kulturą, wyparła go popkultura, która jest łatwiejsza w odbiorze i ogólnodostępna.

Czy musi tak być?

Wciąż pokutuje stereotyp teatru jako czegoś pompatycznego i trudnego w odbiorze. Na szczęście to się zmienia i pokolenie młodych ludzi coraz chętniej wybiera ten rodzaj rozrywki. Wszystko za sprawą postępowych teatrów, które nadążają za zmieniającymi się trendami. Wciąż znajdziemy w ich repertuarach spektakle, które wymagają refleksji i skupienia, ale na drugim biegunie znajdują się przyjemne komedie. Sztuki komediowe, pomimo swojego zabawnego wydźwięku, pozostają formą kultury wysokiej – dzięki temu, w przyjemny dla widza sposób, mogą przemycić ciekawe prawdy życiowe.

Idzie nowe?

Teatr ewoluuje razem z odbiorcą, dzięki czemu przeżywa swój renesans. Coraz więcej osób wybiera teatr, uważając, że dzięki temu mają styczność z prawdziwymi emocjami prawdziwych ludzi. W sztukach wystawianych na deskach teatru, nawet tych komediowych, poruszane są aktualne kwestie społeczne oraz polityczne – dlatego tak łatwo wciągają i na długo zapadają w pamięć.

Jeżeli chcesz mieć styczność z prawdziwą sztuką, godną tego miana, ale jednocześnie masz ochotę na relaks i odrobinę śmiechu, to nie rezygnuj z teatru – wiele z nich specjalizuje się w spektaklach, które z założenia mają poprawiać humor. Warszawski Teatr Komedia, którego repertuar znajdziesz na https://teatrkomedia.pl/, jest jednym z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj