Jaki monitor dla gracza kupić?

Jaki monitor dla gracza kupić?

Kupno monitora do gier nie jest prostą sprawą ponieważ gracze to grupa docelowa, która jest bardzo wymagająca jeżeli chodzi o parametru sprzętu. Dlatego też decydując się na zakup monitora dla gracza należy wziąć pod uwagę cały szereg czynników.

Rodzaj matrycy

– TN jest to tańsza matryca, która charakteryzuje się jednak niskim czasem reakcji. W przypadku gier FPP i innych podobnych tytułów może być dużą zaletą. Jednak matryce tego rodzaju są cały czas rozwijane.
– IPS wyświetlają naprawdę obraz bardzo dobrej jakości, który w głównej mierze charakteryzuje się doskonałym odwzorowaniem kolorów. Niestety mają wyższy czas reakcji co będzie dużą wadą.

Czas reakcji

Jest to powiązane z rodzajem matrycy, jednak to najważniejszy parametr każdego monitora dla graczy. Im niższa wartość tym lepsza, jednak dla gracza w większości przypadków wartością maksymalną jest 5ms. Większość producentów ma w swojej ofercie modele specjalnie przystosowane do spełnienia tego założenia.

Odświeżanie

To kolejny bardzo istotny parametr. Większość monitorów dla graczy posiada 120 Hz. Przy odświeżaniu na poziomie 120 Hz maksymalna ilość płynnie wyświetlanych klatek to 120. W przypadku gier 3D jest to 60.

Rozdzielczość i wielkość

Im więcej cali tym większa ilość obrazu wyświetlanego na ekranie monitora. Na te 2 parametry największy wpływ ma budżet, od którego zależy na jakie rozwiązanie będzie można sobie pozwolić. Obecnie minimalną rozdzielczością jaką wyświetla monitor powinno być Full HD.

Jak widać parametrów, na które należy zwrócić uwagę jest bardzo wiele. Dlatego też warto przeanalizować parametry techniczne kilku modeli, które są w kręgu zainteresowania i je porównać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj