Tapety papierowe, winylowe, tekstylne – czym się różnią?

Tapety mogą być wykonane z różnych materiałów. Wśród tych najpopularniejszych znajdują się tapety papierowe i winylowe, ale także można spotkać się z tapetami tekstylnymi. Czym się różnią?

Tapety papierowe

To niedrogie i popularne tapety, które oferowane są w wielu wariantach. Świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku dekoracji salonu, jak również można wykorzystać je do sypialni. Mnóstwo ciekawych wzorów i kolorów gwarantuje łatwe dopasowanie do każdego wnętrza!

Do produkcji tapet tego typu stosuje się odpowiednie papiery, które są wzmacniane, aby zapewnić im właściwą trwałość. Są one jednak mało odporne na wilgoć, a także nie można ich czyścić, dlatego też powinno się je stosować w tych miejscach, gdzie nie pojawia się duże ryzyko pojawienia się zabrudzeń oraz wody.

Tapety winylowe

Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszą się tapety winylowe. Są to tapety wykonane są z papieru i pokryte cienką warstwą tworzywa sztucznego – winylu. Ponadto mogą mieć podłoże flizelinowe, które pozwala na wyrównanie nawierzchni ściany. Flizelina dodatkowo ułatwia ewentualny demontaż tapety.

Ze względu na wykończenie winylem, tapeta uzyskuje właściwości wodoodporne, możliwe staje się jej czyszczenie. Wobec tego takie właśnie tapety mogą być używane również w kuchni czy na korytarzu, czyli w miejscach, gdzie istnieje spore ryzyko ich zabrudzenia.

Tapety winylowe to także mnóstwo efektownych wzorów – można obejrzeć je między innymi na stronie https://dekoma.eu/pl/. Można dopasować je do wielu wnętrz zaaranżowanych zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Tapety tekstylne

Ciekawym wyborem do wnętrz są także tapety tekstylne. To tapety, które bazują na tkaninach, które drukowane są w różne wzory. Dzięki zastosowaniu dodatkowych wykończeń nawierzchni mogą one ograniczać pojawianie się zabrudzeń. Najczęściej mają podłoże z flizeliny.

Tapety tekstylne przyciągają uwagę niebanalnymi wzorami, a także fakturami, na przykład przypominającymi welur. Wyglądają naturalnie, dlatego będą doskonałym wyborem dla tych osób, które chciałyby wykończyć ściany tapetami, lecz zależy im na zachowaniu naturalnego wyglądu wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj