Co można oddać do lombardu?

Lombard działa inaczej niż komis, ale tak samo można tu bardzo szybko otrzymać gotówkę za sprzedawaną rzecz. To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na szukanie klientów przez portale aukcyjne, warto jednak mieć na uwadze, że lombardy nie przyjmują wszystkiego.

Co można sprzedać w lombardzie?

Większość lombardów nie ma jasno określonych kategorii przedmiotów do skupowania, przyjmowane są po prostu rzeczy mające jakąś wartość, które łatwo da się odsprzedać innym klientom. Duże placówki przyjmują naprawdę rozmaite rzeczy, nie tylko popularną biżuterię i małą elektronikę, ale i zabytkowe meble, lodówki, rowery, sprzęty muzyczne, dzieła sztuki, a nawet samochody.

Mniejsze lombardy, ze względu na ograniczoną przestrzeń, nie są zainteresowane wielkogabarytowymi towarami. Skupują przede wszystkim biżuterię, smartfony, laptopy, zegarki, elektronarzędzia, czyli rzeczy, na które jest duży popyt i można je sprzedać w dobrej cenie. Rzeczy oddawane do lombardu muszą być sprawne, ale mogą nosić ślady użytkowania i mieć niewielkie wady, które nie wpływają na pracę urządzenia.

W lombardach znaleźć można też przedmioty nietypowe, jak urządzenia medyczne, gadżety kolekcjonerskie, pamiątki o historycznym znaczeniu. To, czy lombard zdecyduje się przyjąć taką rzecz, jest zawsze kwestią indywidualną, a decyzję podejmuje się na podstawie wyceny oraz tego, jakie są szanse na szybkie odsprzedanie towaru.

Czy opłaca się sprzedawać rzeczy do lombardu?

W wielu lombardach, jak na przykład na www.lombardexpres.pl, można liczyć na dobrą wycenę. Nie będzie to jednak taka sama kwota jak przy sprzedaży danej rzeczy na giełdzie albo w serwisach aukcyjnych, ale plusem jest to, że do transakcji dochodzi od razu, nie trzeba szukać klientów ani negocjować z nimi ceny oraz warunków dostawy.

Dobrą cenę można dostać za rzeczy względnie nowe, niezniszczone i chętnie kupowane przez klientów, jak również za oryginalną biżuterię czy wartościowe dzieła sztuki. Dla nabywców to także świetna okazja na znalezienie atrakcyjnych przedmiotów w przystępnych cenach – zwłaszcza gdy chodzi o biżuterię, to właśnie w lombardach można natrafić na unikatowe, piękne ozdoby, jakich nie ma w sklepach lub są one bardzo drogie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj