Czy kosmetyki naturalne lepiej wpływają na naszą skórę i włosy?

Popularność kosmetyków naturalnych rośnie z roku na rok. Powodem tego jest przede wszystkim świadomość ludzi o szkodliwym działaniu sztucznych substancji oraz potrzeba skutecznej pielęgnacji, dostosowanej do typu skóry. Naturalne składniki kosmetyków do włosów i skóry są nie tylko bezpieczne, ale mają doskonałe i skuteczne działanie.

Mniejsze ryzyko wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych

Kosmetyki naturalne nie zawierają substancji sztucznych, które często wykazują szkodliwe działanie na skórę, powodują podrażnienia, zaczerwienienia, wysypki, a nawet uporczywe swędzenie i pieczenie. Choć należy zaznaczyć, że kosmetyki naturalne nie zawsze są hipoalergiczne, a miód pszczeli czy pyłek kwiatowy również mogą uczulać, to ta kategoria produktów i tak zawiera mniej substancji wywołujących reakcję alergiczną niż kosmetyki drogeryjne.

Siła tkwi w prostocie

Chyba każdy zna długie listy składników na etykietach kosmetyków drogeryjnych. Większość z nich nie jest znana, a wszystkie SLS, parabeny i inne substancje to podstawowe składniki, z których warto zrezygnować dla dobra skóry. Kosmetyki naturalne posiadają natomiast proste składy, których zrozumienie i rozszyfrowanie nie jest tak trudne, jak w przypadku kosmetyków sztucznych. Najczęściej kosmetyki naturalne, takie jak czarne mydło babuszka, zawierają oleje i wyciągi z ziół, które są bezpieczne dla skóry i skuteczniej ją pielęgnują.

Naturalne procesy skóry

Kosmetyki naturalne wspierają wszystkie procesy zachodzące na skórze. O ile sztuczne produkty hamują wytwarzanie sebum, co często daje odwrotny efekt i wysusza skórę, to kosmetyki naturalne wyrównują pracę gruczołów, dzięki czemu cera zyskuje świetną kondycję i zdrowy wygląd. W przypadku włosów kosmetyki naturalne nie stanowią dla nich obciążenia, a wspierają ich regenerację i odbudowę odżywiając je od środka. Takie działanie znane jest już od wieków, kiedy naturalne składniki stosowane były w swej pierwotnej formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj