Sposób na białe zęby

Większość z nas marzy o pięknym, hollywoodzkim, śnieżnobiałym uśmiechu. Niestety, kolor zębów zwykle odbiega od ideału. Do tego dochodzą przebarwienia, których nie jest w stanie zlikwidować żadna pasta. Na szczęście zębom można przywrócić biel. Efekt ten można uzyskać w bezpieczny sposób.

PRZYCZYNY PRZEBARWIEŃ

Niewielu ludzi może pochwalić się naturalnymi, białymi zębami. Zwykle mają one odcień kremowy. Do tego dochodzi wiele czynników wywołujących przebarwienia, z którymi nie poradzi sobie zwykła pasta do zębów.

Do przebarwień powierzchniowych przyczyniają się najczęściej: herbata, kawa, czerwone wino, papierosy oraz produkty o dużej ilości barwnika, np. jagody i wiśnie. Przebarwienia wewnętrzne powstają głównie w wyniku starych urazów zębów, które powodują obumarcie nerwu oraz na skutek przyjmowania antybiotyków lub zbyt dużej ilości fluoru w czasie wzrastania zębów.

Na szczęście w większości przypadków wybielanie zębów jest możliwe.

DOMOWE SPOSOBY WYBIELANIA ZĘBÓW

Nie od dziś istnieją domowe sposoby usuwania przebarwień i osadów z zębów. Nie dają one jednak takich rezultatów, jakie osiągamy w gabinecie stomatologicznym i mogą uszkodzić szkliwo. Do najpopularniejszych metod należą:

– wybielanie zębów sodą oczyszczoną – to jedna z najstarszych metod. W efekcie jej użycia następuje lekkie rozjaśnienie przebarwień. Należy jednak uważać na to, by nie uszkodzić szkliwa;

– wybielanie zębów węglem – to metoda kontrowersyjna; polega na nałożeniu na zęby mieszanki węgla aktywnego i oleju kokosowego; niestety, może spowodować zniszczenie szkliwa, a nawet uszkodzenie zęba;

– wybielanie zębów paskami – to metoda bezinwazyjna; na powierzchnię zębów przykleja się specjalne paski dentystyczne pokryte środkiem wybielającym; rezultaty są, jednak nie tak spektakularne jak te wykonywane w gabinecie stomatologicznym.

PROFESJONALNE ZABIEGI WYBIELANIA ZĘBÓW

Wybielanie zębów najlepiej przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym. Stosowane tam metody gwarantują profesjonalizm i bezpieczeństwo. Zęby zostają rozjaśnione, ale bez naruszenia struktury i szkliwa. Obecnie w Polsce znajdują się gabinety oferujące tego typu usługi na bardzo wysokim poziomie. Poznań jest jednym z miast, w którym można odzyskać piękny uśmiech i to na dwa sposoby:

– zabieg w gabinecie – wybielanie zębów polega na nałożeniu na zdrowe, oczyszczone zęby specjalnego żelu wybielającego; przedtem jednak dziąsła zostają zabezpieczone odpowiednim preparatem; efekt jest widoczny już po pierwszej wizycie, choć dla pełnego rezultatu potrzebne jest wykonanie kilku zabiegów;

– zabieg w domu – zostaje sporządzony specjalny wycisk, z którego stworzone są nakładki; wybielanie zębów polega na nałożeniu do nakładek specjalnego żelu i założenia ich na zęby; proces trwa jednak znacznie dłużej z uwagi na niższe stężenie substancji aktywnych.

EFEKTY

Wybielanie zębów jest procesem, który wymaga cierpliwości, jednak efekty są tego warte. Najlepiej nie podejmować samodzielnych prób, tylko zwrócić się do profesjonalnego gabinetu. Odpowiednie przeprowadzenie zabiegu to gwarancja zdrowych, białych zębów i pięknego uśmiechu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj