Szkolenia operatorów budowlanych – dlaczego warto?

Szkolenia operatorów budowlanych – dlaczego warto?

Branża budowlana mierzy się z brakiem ponad 150 tys. wykwalifikowanych pracowników. Deficyt rąk do pracy na rynku powoduje, że firmy budowlane niezwykle chętnie zatrudniają specjalistów, a zwłaszcza operatorów maszyn budowlanych. Sprawdź, dlaczego warto odbyć szkolenie operatorskie.

Operator maszyn budowlanych – to się opłaca

Kursy operatorskie to świetny, niezwykle łatwy i opłacalny sposób na poszerzenie swoich kompetencji, które pozwolą w łatwy sposób wejść na rynek budowlany. Decydując się na szkolenie operatorskie, nie musisz kończyć studiów ani technikum budowlanego. Wystarczy, że skończysz 18. rok życia, masz wykształcenie co najmniej podstawowe, a także nie wykazujesz przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w wybranym zawodzie.

Niezależnie od tego, czy chciałbyś pracować jako operator dźwigów wieżowych, koparko-ładowarek, suwnic, żurawi HDS czy innych dźwignic, po odbyciu kursu z powodzeniem znajdziesz pracę w każdym większym mieście.

Operatorzy maszyn budowlanych mogą liczyć na atrakcyjne zarobki, które oscylują w granicach od 2528 zł do 4210 zł brutto, a także na benefity pozapłacowe, jak ubezpieczenie NNW, polisa na życie czy służbowy telefon komórkowy.

Co więcej, w dobie braku rąk do pracy firmy budowlane przyciągają pracowników podwyżkami wynagrodzenia. W ubiegłym roku deweloperzy podnieśli wynagrodzenia operatorów maszyn budowlanych nawet o 20%.

Kursy operatorskie to wydatek rzędu 1 – 2 tys. złotych, a inwestycja może zwrócić się już po pierwszej pensji! Operator, który zdobędzie uprawnienia, może pracować w swoim zawodzie bez ograniczeń co do rodzaju maszyny budowlanej oraz regionu. Uprawnienia nadawane są bezterminowo i honoruje się je we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Kurs może potrwać nawet jeden tydzień

Kursy operatorskie organizowane są elastycznie do potrzeb grupy kursantów. Zwykle trwają one od trzech do jednego tygodnia i mogą być przeprowadzane w formule dziennej, weekendowej, wieczorowej oraz przyśpieszonej. Przedsiębiorstwa szkoleniowe, takie jak firma dźwigowa Urbanek, oferują możliwość przeprowadzania kursów w swojej sali szkoleniowej lub bezpośrednio w siedzibie firmy zamawiającej kurs.

Kursy operatorskie składają się z części teoretycznej i praktycznej. Kursanci przyswajają jedynie najważniejsze informacje dotyczące obowiązujących przepisów UDT i BHP, a także wiedzę z zakresu obsługi wybranej maszyny budowlanej. Podczas części praktycznej instruktorzy przekazują kluczową wiedzę pozwalającą na bezpieczną i sprawną obsługę urządzeń transportu bliskiego.

Każdy kurs operatorski wieńczony jest egzaminem państwowym składanym przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego. Komisja weryfikuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne kursanta. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu kursant uzyskuje bezterminowe i niczym nieograniczone uprawnienia do obsługi wybranej maszyny UDT, niezależnie od modelu, marki oraz typu.

Chcesz rozpocząć kurs operatorski? Sprawdź ofertę szkoleń organizowanych przez firmę dźwigową Urbanek i wybierz najlepszą ofertę szkoleniową w Twoim mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj