Dlaczego świat pokochał domy szkieletowe?

Domy szkieletowe to konstrukcje, które zyskują popularność w coraz większej ilości krajów. Konstrukcja szkieletowa początkowo była spotykana głównie w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych oraz w Skandynawii, jednak szybko zyskała znacznie większe grono zwolenników dzięki szerokiej gamie zalet. W ciągu ostatnich lat coraz więcej domów szkieletowych zaczyna pojawiać się także w Polsce. Na czym polega fenomen domów szkieletowych? Jakie są ich cechy charakterystyczne?

Lepsza alternatywa dla domów murowanych

Dla większości osób dom murowany kojarzy się z niezawodną trwałością i solidnym wykonaniem. Domy z drewnianą konstrukcją postrzegane są jako nietrwałe i podatne na zniszczenia zupełnie niesłusznie. 

Domy szkieletowe posiadają doskonale dopracowaną konstrukcję, która sprawia, że dom jest bardzo trwały oraz odporny na działanie wszelkich niesprzyjających czynników zewnętrznych. Konstrukcje są dokładnie zabezpieczane i impregnowane, aby zabezpieczyć je przed niemile widzianymi szkodnikami czy niekontrolowanym zapłonem ognia.

Niepodważalną zaletą, która często ma decydujący wpływ na wybór domu szkieletowego, jest znacznie krótszy czas budowy. Może być budowany o każdej porze roku i zajmuje to około 2-3 miesiące. Z kolei domy murowane mogą być budowane tylko od końca wiosny do początku jesieni, co wydłuża czas powstawania do nawet 2 lat. Dzięki krótkim czasie budowania, a także potrzebnej znacznie mniejszej ilości materiałów, dom szkieletowy jest znacznie tańszy do wykonania. Więcej faktów na temat nowoczesnego budownictwa szkieletowego przeczytasz na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl.

Ukłon w stronę ekologii

Domy szkieletowe są uznawane za jedne z najbardziej ekologicznych. Drewno, które jest podstawą tego typu domów, jest materiałem naturalnym oraz surowcem odnawialnym. Proces produkcji pojedynczych części konstrukcji nie wpływa szkodliwie na środowisko. 

Domy szkieletowe są najczęściej budowane z wykorzystaniem standardów energooszczędnych. Wykorzystanie takiej konstrukcji w budowie domu na duży wpływ na panującą w pomieszczeniach temperaturę. Pokoje szybko się ochładzają, co jest przydatne podczas letnich upałów, oraz łatwo nagrzewają i nie wymagają stale włączonego ogrzewania. Ciekawostką jest, że w tego typu domach ogrzewa się wyłącznie powietrze, co wystarcza do bezproblemowej regulacji temperatury.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj